Yaşam

Muhtarlara kurum çalışmaları anlatıldı

Aile Ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Muhtarları Bilgilendirdi

Muhtarlara kurum çalışmaları anlatıldı

Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Merkezi (SHM) tarafından il merkezinde bulunan muhtarlara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ve bağlı birimlerin çalışmaları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Murat Gürkan, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Hulusi Kara, Sosyal Hizmet Merkezi İl Müdür Yardımcısı İbrahim Halil Buldağ ve Çocuk Gelişimcisi Hatice Gündoğdu’nun yanı sıra muhtarlar toplantıya katıldı.

Toplantıda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Gürkan, Adıyaman’da sosyal hizmet müdahalesinin ve takibinin gerçekleştirilmesi, çocuk, genç, kadın, erkek, engelli, yaşlı bireylere ve ailelerine koruyucu, geliştirici, danışmanlık ve sorun çözme odaklı bilgiler verildiğini belirtti.

Gürkan, “Tüm sosyal müdahalelerin en etkin ve hızlı yapılmasında sosyal hizmet merkezlerinin önemi konusunda muhtarlarımızı bilgilendiriyoruz. Koruyucu Aile Hizmetleri, çocuk için önemi, süreçleri ve verilen destekler hakkında muhtarlarımıza bilgiler verdik. Korunmaya ihtiyacı olan çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, güven sağlayacak, sosyal ve maddi gereksinimlerini karşılayabilecek sıcak bir aile ortamının önemini de vurgulamadan geçemeyeceğim” dedi.

Toplantıya katılan muhtarlar bu tür tanıtıcı eğitimlerin yararlı olduğunu, değişen ve gelişen sosyal hizmetler hakkında bilgi edindiklerini söylediler.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu