Yaşam

AK Parti, Engellilerin Yüzünü Güldürdü

AK Parti, Engellilerin Yüzünü Güldürdü

 

AK Parti Adıyaman Engelli Koordinasyon Merkezi tarafından ihtiyacı olan engellilere tekerlekli sandalye dağıtıldı.

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Engelli Koordinasyon Merkezi tarafından, Adıyaman merkezde Suriyeli Muaz Ganmuştame, Kahta ilçesinde Mehmet yiğit, Samsat ilçesinde Ayşe Kuştepe’ye tekerlekli sandalye verdi.

AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Bülent Buğday, Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu, Kahta Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Serkan Aslan ve partililer sandalyeleri sahiplerine teslim etti.

AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, “Vicdanı bir muhasebe içerisine girmemiz gerekiyor. Partimizin 2005 yılından itibaren yasal düzenleme ile birlikte engelliler ve yaşlılar yeni bir statü kazandılar. Karınca kararınca imkanlar dahilinde partimizin sosyal faaliyetleri devam ediyor. Bu gün kardeşimiz için buradayız. Engelliler Koordinasyon Merkezine teşekkür ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızın bu konuya duyarlı olmalarını istiyoruz. Her an, her daim düşkünün yanında olacağız. Bu bizim insanı ve İslami görevimizdir. Toplumumuzun kaynaşmasını yardımlaşmasını el birliği ile toplumsal sorunları çözmek için çalışacağız. Bütün engellilerimizin engellerini gidermek adına gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Bülent Buğday ise, hayırseverlerin destekleri ile bu programı geçekleştirdiklerini belirterek, “AK Parti iktidarında 2005 yılında çıkartılan engelliler yasası, engellilerimiz için milat olmuştur. Daha önceki dönemlerde kaderleriyle baş başa bırakılan engellilerimiz bugün, gün ışığıyla bütünleşmiş ve hayatın her alanında mücadelelerini sürdürmektedir. AK Parti engelli ve yaşlılarımızın yaşam koşullarını iyileştirip, hayatın her alanında işlevsel bir eşitlik ve özgürlüğü de teneffüs edebilmeleri için reform niteliğinde bir çok düzenlemeyi hayata geçirmiştir. Tohum toprağa, engelliler topluma emanettir. Engelliler toplumun aynasıdır. Bugün üç emanetimizi hayata katmada sevindirmemiz, Adıyaman’da farkındalık oluşturacaktır” diye konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı