Yaşam

Aile İçi İletişime Yoğun İlgi

Aile İçi İletişime Yoğun İlgi

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Kişisel Gelişim ve Sosyal İletişim Uzmanı Yazar Fatih Akbaba tarafından verilen  ‘Aile İçi İletişim’ Konferansı yoğun ilgi gördü.

Etkinliğin açılışında konuşmasını yapan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İskender Korkut düzenlenen konferansın, ailenin toplumun temeli olması dolayısıyla önem taşıdığını kaydederek uzman Fatih Akbaba’ya katılımlarından ötürü teşekkür etti.

Belediye Konferans salonunda düzenlenen Aile İçi İletişim Konferansında Kişisel Gelişim ve Sosyal İletişim Uzmanı Yazar Fatih Akbaba, eşlerle birlikte aslında ailelerin de evlendiğini, bu nedenle çiftlerin ailelerini bilgilendirmelerinin, uzun soluklu bir evlilik için önemli olduğunu söyledi.

Kişisel Gelişim ve Sosyal İletişim Uzmanı Yazar Fatih Akbaba ise katılımcılara, ’Aile İçi İletişim’ konusunda bilgiler verdi. Evlilik öncesinde, ailelerin bilgilendirilmesinin önemini vurgulayan Akbaba, “Aslında çiftler evlendiğinde, aynı zamanda aileler de evlenir. Büyük bir yapı oluşur. Bu nedenle evlilik düşünen çiftlerin, aileleri ile birlikte hareket etmesi, onları yok saymamaları, bu birlikteliklerin uzun soluklu olması açısından çok önemlidir” şeklinde konuştu.

Akbaba, evliliğin bir ‘fikir ortaklığı’ olduğunu belirterek, insanların her konuda aynı düşünemeyeceğini, bu nedenle önemli olanın ortak karar mekanizması oluşturmak olduğunu söyledi. Ev içerisindeki saygı ve sevgi çerçevesindeki yaklaşımların, sorunların aşılmasına yardımcı olduğunu anlatan Akbaba, “Erkeklerin, eşlerine sadece ev hanımı olarak yaklaşmaması, ortak bir hayat kurduklarının farkında olmaları gerekiyor. Öte yandan, özellikle erkeklerin işlerini, evlerine taşımamaları çok önemli. İşe gösterilen özeni, eşinize ve ailenize gösterin” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu