Tut

Yamaç Paraşütü Okulu İlk Mezunlarını Verdi

Yamaç Paraşütü Okulu İlk Mezunlarını Verdi

Tut Hava Sporları Kulübü tarafından düzenlenen yamaç paraşütü kursu ilk mezunlarını verdi.

Tut Kaymakamlığı salonunda gerçekleşen sertifika törenine Tut Kaymakamı Mehmet Mut, Belediye Başkanı Cemal Avcı, Tut Hava Sporları Kulübü Başkanı Süleyman Solak, THK Eğitmenleri Mehmet Karaömer ve Yılmaz Verim’in katılımı ile yamaç paraşütü kursu pilotluk sertifikaları dağıtıldı.

10 Kişinin sertifika aldığı törende konuşan Kaymakam Mehmet Mut, Tut ilçesinde bu kadar önemli bir kursun açılması ve dışardan kursiyerlerin gelmesinin sevindirici olduğunu belirterek, “Yamaç Paraşütü Okulunun ilçemizde olmasının gururunu yaşıyoruz. Adrenalin sporu olan yamaç paraşütünün ileri seviyede çok daha iyi yerlere gelmesi için elimizden geleni yapacağımızın bilinmesi isterim” dedi.

Tut Belediye Başkanı Cemal Avcı ise, Tut ilçesinin yamaç paraşütünde kendini ispatladığını belirterek, “Pilotlarının okulumuz tarafından mezuniyetinin verilmiş olması hepimizi sevindirmiştir. Bundan sonra turizmin başlangıç noktasının ve doğa sporlarının merkezi Tut olması için çaba sarf edeceğiz. Tut’u hak ettiği yere gelmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Tut Hava Sporları Kulübü Başkanı Süleyman Solak ise, hedeflerinin sertifikalı pilot sayısını 50’ye yükseltmek olduğunu kaydederek, adrenalin sporları ile turizmin çıtasını bir kez daha yükselttiklerini belirterek, “Önümüzdeki haftadan itibaren 2. kez kursiyer kabul etmeye başlayacağız. Hedefimiz 50 yamaç paraşütü pilotu yetiştirmek. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.(İHA)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu