Tut

Tut Yolunda Çalışma Başladı

Tut Yolunda Çalışma Başladı

 

Tut ilçesinin 14 kilometrelik yolunda çalışmalar başlatıldı.

Karayolları Elazığ 8. Bölge Müdürlüğü tarafından 2013 yılında ihale edilerek müteahhit firmaya verilen 14 kilometrelik yolun yaklaşık 3 kilometresi 2014 yılında genişletilerek yapıldı. İlçe girişinden itibaren başlanılan ve Devrendin deresine kadar olan 3 kilometrelik yolda bu kış aylarında göçük meydana geldi. Yeni yapılan yolda meydana gelen göçük nedeniyle o kısımda ulaşım tek şeritten sağlanıyor.

2015 yılı içerisinde yapına başlanılacağının açıklamasının ardından, müteahhit firma yeni yol yapımıyla ilgili çalışmalara başladı.

Tut Kaymakamı Mehmet Mut, müteahhit firmanın şantiyeyi kurduğunu ve iş makinelerinin çalışmaya başladığını belirterek, “Mevcut yolumuzun 3 kilometrelik bölümü tamamlanmıştı. Bu yolda bir bölgede göçük oldu, o göçük olan yerde yeniden yapılacak. Geri kalan yolda ise çalışmalar başladı. Yolun bazı bölümlerinde istikamet değişecek, bazı yerlerinde ise genişletme çalışmaları yapılacak. Yolumuz şuan ki durumundan tahmini 2 kilometre kadar kısalacak. Bu yıl içerisinde yolun tamamlanması planlanıyor” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu