Anasayfa / Tut / Köy Okulu, Artık Bir Avrupa Okulu

Köy Okulu, Artık Bir Avrupa Okulu

Boyundere İlkokuluna e-Twinning School Ödülü

Köy Okulu, Artık Bir Avrupa Okulu

 

Tut ilçesine Bağlı Boyundere Köyü İlkokulu, Avrupa geneli e-Twinning School Etiketi Ödülü alan okullar arasına girerek ilimiz adına bir ilki gerçekleştirdi.

Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olan e-Twinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.

2 aşamadan oluşan başvuru süreci sonunda “e-Twinning School Etiketi” unvanı ve ödülünü almaya hak kazanan okulların isim listesi 10 Nisan Salı günü yayınlandı. Okulumuz Boyundere İlkokulu Avrupa ülkeleri içinde 1211 okul arasına girerek “e-Twinning School’’ unvanı almış oldu. Resmi sonuçlar ise bu hafta içeresinde yapılacak olan bir basın açıklaması ile ilan edilecek.

Okul Müdürü Ömer Ergin başvuru öncesi, başvuru aşaması ve sonrasında okulun tüm bileşenleri ile birlikte çok iyi çalıştıklarını, bu ödülü hep birlikte hak ettiklerini söyleyerek şu açıklamayı yaptı: Okulumuz e-Twinning School Etiketi Ödülü alarak bizleri Avrupa yolunda bir ileri seviyeye geçirmiştir. Kırsal bir bölgede çalışmamıza rağmen dezavantajları avantaja dönüştürerek eldeki olanaklarımız ile Avrupa’nın ve ülkemizin nitelikli okulları ile yarıştık ve ilimize bu ödülü kazandırdığımız için çok mutlu olduk. Bu etiket bir son değil tam tersine yeni bizlere yeni kapı açması açısından var olduğumuz noktadan bir sonraki aşamadır. Emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma, isimlerini de zikretmek istiyorum Okul Öncesi Öğretmenimiz Hilal Aydın’a, sınıf öğretmenlerimiz Ahmet Faruk Uluşık, Faruk Doğan ve e-Twinning Takım Kaptanı ve Okul Proje Koordinatörümüz Üzeyir Ergül’e ve öğrencilerimize ve bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan tüm velilerimize teşekkür ediyorum.

Boyundere İlkokulu e-Twinning Takım Lideri ve Okul Proje Koordinatörü Üzeyir Ergül tarafından yapılan başvurunun olumlu sonuçlanması ile birlikte e-Twininng School Etiketi Ödülü alan Boyundere İlkokulu ülkemizin ve Avrupa’nın en iyilerinden olma yolunda kararlılıkla yürümeye devam ediyor.

Proje Koordinatörü Üzeyir Ergül: “e-Twinning süreçler zinciridir. Ciddi emek isteyen ve sahada gerçekleşen faaliyetler toplamıdır. Projelerimizde ülkemizden ortak okullar olduğu gibi Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden de okullarla birlikte faaliyetler yürütüyoruz. Bizler Boyundere İlkokulu paydaşları olarak e-Twinning’i bir kültür olarak görüyoruz. Ve tüm çalışmalarımızı ona göre şekillendiriyoruz. Bu etiketi tüm okul bileşenlerimiz ile birlikte emeği harmanlayarak aldık. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

Tut’ta köy yolu çöktü

Tut ilçesine bağlı Yaylımlı Köyü ile Besni’ye bağlı Çamlıca Köyü’nü birbirine bağlayan yolda çökme meydana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir