Spor

Öğrenciler Tatil Coşkusunu Sporla Yaşayacak

Öğrenciler Tatil Coşkusunu Sporla Yaşayacak

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen İl Spor Merkezleri Kış Dönemi Hızlandırılmış Spor eğitim Kursları yarıyıl tatilinde 81 ilde olduğu gibi Adıyaman’da ve ilçe merkezlerinde ‘’Tatil Coşkun Spor Tutkun Olsun’’ sloganı ile gerçekleştirilecek.

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, yaptığı açıklamada, “2014-2015 Eğitim Öğretim yılı yarıyıl tatil dönemi olan 23 Ocak – 09 Şubat tarihleri arasında okul öncesi, ilk, orta, lise eğitim kademelerinde bulunan spor çağındaki öğrencilerimize ilgi duydukları spor dallarında deneyimli branş antrenörlerimiz nezaretinde sunulacak hızlandırılmış spor eğitim programları ile spor branşlarının tanıtılması, seviye kurslarının verilmesi, spor bilincinin kazandırılması ve bu süreci aktif dinlenmiş olarak tamamlayarak eğitim öğretime zinde bir şekilde dönmeleri amaçlanmıştır. Bu kapsamda 30 farklı branşta açılacak olan kurslarımız (Yüzme ) hariç ücretsizdir. Başvurular Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz Spor Servisinde yapılmaktadır” dedi.

Proje çalışmasıyla ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Il Müdürlüğü bünyesinde görev yapan kadrolu, hizmet alımı ve sözleşmeli antrenörlerle “Tatil Coşkun Spor Tutkun Olsun” projesi kapsamında yapılacak olan çalışmalarla ilgili toplantı yaparak, projenin önem arz ettiğini, öğrencilerin yarıyıl tatillerini spor yaparak geçirmelerini gerektiğini belirtti.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu