Spor

Muay Thai, Yüzümüzü Güldürdü

Muay Thai Avrupa Şampiyonasın’dan Adıyaman’a Bronz Madalya

Muay Thai, Yüzümüzü Güldürdü

 

Antalya’da 12-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Muay Thai Avrupa Kupası Şampiyonası’nda Adıyamanlı Bayan sporcu Selin Baba, büyükler genç bayanlar kategorisi 51 kilogramda Avrupa 3.’sü oldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Antalya’da yapılan şampiyonaya Adıyaman’dan 1 sporcu ile katılım sağlandığını ve yapılan müsabakalarda bayan sporcularının Avrupa üçüncülüğünü elde ederek bronz madalya kazandığını belirtti.

Adıyaman’da artık Muay Thai sporunda dünya çapında şampiyonların yetiştiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, “Avrupa Şampiyonası’nda ilimizi en iyi şekilde temsil eden Adıyamanlı Bayan Muay Thai sporcumuz Selin Baba, aynı zamanda ilimizin de tüm dünyada tanınmasını sağlamıştır. Bizlere elde ettiği Avrupa üçüncülüğü ile büyük bir mutluluk yaşatan sporcumuzu başarılarından dolayı tebrik ediyor, antrenörüne ve sporcumuzun ailesini kutluyorum. İlimiz birçok branşta olduğu gibi Muay Thai sporunda sevgili sporcu kardeşimiz Selin Baba’nın başarısı ile spora verilen emeğin nasıl başarıya dönüştüğünün somut bir örneği olmuştur. Ben bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı