Spor

Muay Thai Hakemlik Kursu Besni`de yapıldı

Muay Thai Hakemlik Kursu Besni`de yapıldı

 

Muay Thai Federasyonunun 2015 faaliyet programında yer alan Muay thai Aday Hakem Kursu 24 – 25 Ocak 2015 Tarihlerinde Adıyaman, Besni`de yapıldı.

“Amatör Muaythai Hakem Talimatının” Ek’te belirtilen Madde 24’te, ve Federasyon Yönetim Kurulunun 24.12.2011 ve 21.12.2013 tarihinde aldığı kararlar çerçevesinde hakem olabilme şartlarını taşıyanlar katılabilecek kişilerin başvuruları ile Besni ilçesinden açılan Hakemlik kursuna Güneydoğu Anadolu Bölgesinden birçok Aday hakem katıldı. 2 gün süren semineri, Muay Thai Federasyonu Profosyonel Hakem Kurul Başkanı Kahir Aslan, Muay Thai Federasyonu Amatör Güneydoğu Anadolu Başkanı Fatih Dölen ve Genel Sekreter Ömer ışık tarafından verildi.

Konu ile Açıklamalarını aldığımız Do-Kan spor Kulübü Antrenörü Serdar Meşen yaptığı açıklamada; “ Federasyonumuza yaptığımız Başvurular neticesinde Besni ilçemizde Muay Thai hakemlik kursu açılmış bulunmakta ve Bölgemizden 20 nin üzerinde katılım oldu. Muay Thai Ailesinin bir ferdi olarak açılan bu kurs ve akabinde 15 Şubat 2015 tarihinde Besni ilçemizde gerçekleştireceğimiz Muay Thai İl şampiyonası ve 6-8 Mart ta Şanlıurfa ilimizde yapacağımız Bölge şampiyonasını icra edeceğiz.

Çalışmalarımızı yakinen takip eden ve bize her türlü desteği veren Muay Thai Federasyonu Başkanı Halil Durna`ya, Federasyon İcra kurul Başkanı Hasan Yıldız`a Güneydoğudan sorumlu As Başkan Yaşar Gültekin`e, Bölge Başkanı Mecit Kılavuz`a, Bölge Hakem Başkanı Fatih Dölen`e, İlçemiz Kaymakamı Emrah Yılmaz`a, ve Belediye Başkanı İbrahim Öztürk`e teşekkür ederim” dedi.

Muay Thai Federasyonu Güneydoğu Anadolu Hakem Kurul Başkanı Fatih Dölen ise yaptığı açıklamada; “Göreve gelmemizin akabinde bu tür faaliyetleri gerçekleştirmek Bölgemiz adına beni mutlu etmiştir. Amacımız Günümüz popüler sporlarından Muay Thai`nin bölgemizde yaygınlaşarak, Başıboş bir gençliğin önünü kesip, topluma ve Ailesine yararlı bir birey yetiştirmek adına sporsal faaliyetler yapmayı kendimize ilke edinmek oldu. Bu bağlamda Muay Thai`nin de felsefesi olan Ataya ve ustaya saygı ilkesi ile Yalnızca gençlerimizin bedensel gelişimi ile değil, Ruhsal gelişimi ile de özellikle ilgilenerek, Topluma Yararlı bireyle olmaları yolunda yol gösterici olmak amacındayız. Bu yolda bize destek veren, Bu yolda bizimle yürüyen, yanımızda olan herkese minnetlerimi sunmak isterim.”  dedi.

Muay Thai Federasyonu Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Mecit Kılavuz yaptığı açıklamada;

Burada icra edilen Hakemlik seminerine katılan Aday Hakem Arkadaşlara öncelikle teşekkürü bir borç bilerek, Adım attıkları bu Güzel yolda kendilerine başarılar diliyorum. Muay Thai Ailesi olarak bir çok faaliyete imza attık. Geçlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve “Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur” ilkesi ile sporsal faaliyetleri toplum gelişimi için öncelikli hale getirme gayretine girdik. Burada amacımız, Sağlıksız ve Asosyal yetişecek bir gençlik yerine, Çalışkan ve aktif bireylerle toplumsal gelişimimizi hızlandırmaktır. Gençlerimizin kahvehane köşelerinden, Zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları ve sportif faaliyetlerle toplumdaki yerlerinde, sağlam bir şekilde yer almalarını sağlamak olmuştur. Çalışmalarımız bu şekilde katlanarak artacaktır.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu