Minik Kılıç Ustaları Uluslararası Müsabakalara Katılıyor

16 Nisan 2015 Perşembe, 16:26

Minik Kılıç Ustaları Uluslararası Müsabakalara Katılıyor

Adıyamanlı minik eskrim sporcuları 22-26 Nisan 2015 tarihleri arasında Antalya ilinde yapılacak olan “ Kılıç, Epe ve Flöre Süper Minik-Minikler Uluslararası Çocuk Kupasına” katılacak.

22 – 26 Nisan 2015 tarihleri arasında 3 farklı kategoride yapılacak olan kılıç, epe ve flöre süper minik – minikler uluslar arası çocuk kupasına Adıyaman’dan 1 idareci 1 İl temsilcisi, 5 antrenör ve 35 kişilik sporcu kafilesi ile büyük bir katılım sağlayarak madalya için mücadele edecek.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, ”Adıyaman Eskrim sporunda yıldızı parlayan bir il olmuştur. Gençlerimizin her geçen gün ilgisinin arttığı bu branşta miniklerimizin de elde ettiği başarıları gururla izliyor, mutlu oluyoruz. Özellikle eskrimde Avrupa ve Dünya Şampiyonasına gidecek kadar iyi sporcularımızın olması zaman içerisinde elde ettiğimiz başarılara somut bir örnek teşkil etmektedir. Özellikle kılıç kullanma sanatını erkekler kadar başarılı bir şekilde geliştiren kız sporcularımızın başarıları da bizleri mutlu etmektedir. Adıyaman’da eskrimde Avrupa ve Dünya Şampiyonasına gidecek kadar iyi sporcularımızın olması zaman içerisinde elde ettiğimiz başarılara somut bir örnek teşkil etmektedir. Antalya’da yapılacak olan “Uluslararası Kılıç, Epe ve Flöre Süper Minik- Minikler Çocuk Kupasına” katılacak olan tüm sporcularımıza ve antrenörlerimize başarılar diliyorum. Umarım eskrim kafilemiz bol madalya ilimize döner” dedi. (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz