Spor

Minik Jimnastikçiler Gönüllerin Şampiyonu Oldu

Minik Jimnastikçiler Gönüllerin Şampiyonu Oldu

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından Mersin’de organize edilen Anadolu Yıldızları Ligi Jimnastik Müsabakalarına Gölbaşılı sporcuların ve antrenörünün de bulunduğu Adıyamanlı minik jimnastikçiler ilk kez katıldı.

Anadolu Yıldızlar ligi projesi kapsamında 14 -15 Mart 2015 tarihleri arasında Mersin’de yapılan jimnastik müsabakalarına İdareci Mine Koç, antrenörlerden Cennet Kaya ve Serkan Kuzupınarı, minik sporculardan ise Celal Demiralp, Diyar Palalı, Muhammed Alan, Mamo  Serdest Erbaş, , Tuba Bağcı, Kübra Bağcı, Yağmur Boyraz ve Ayşegül Durur katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geçen yıl başlatılan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG), projesi ile şampiyonaya katılan Kahtalı sporculardan Celal Demiralp  ve Diyar Palalı’nın da dahil olduğu minik erkeklerde sadece yer minderi gösterisinden aldıkları puan ile takım halinde 12 ilden 8. Minik kızlarda ise 9. oldular.

Gölbaşı jimnastik antrenörü Serkan Kuzpınarı, yaptığı açıklamada, “Gölbaşı ilçemiz ve Adıyaman’dan ilk kez jimnastik dalında minik sporcularımız bu müsabakaya katıldı. il ve ilçemizde yeni bir spor olan jimnastikte minik sporcularımız ilimizi başarıyla temsil ettiler . Yöneticilerimizin ve ailelerimizin de katkılarıyla sporcularımın büyük başarılara imza atacağına inanıyorum. Mersin’den gönüllerin şampiyonu olarak döndük. Minik sporcularımız ilk kez devasa bir jimnastik salonunda çalışma alıp yarışmaya katıldılar, onlar için büyük bir tecrübe olmakla birlikte geleceğe daha sağlam adımlarla gitmeleri gerektiğini anladılar. Hatta minik öğrencim Diyar Palalı mersindeki salon için ‘burada çalışsak biz olimpiyat şampiyonu oluruz’ demesi bize daha büyük bir inanç kazandırdı. Anadolu’muzda gün yüzüne çıkmamış spora yatkın, geleceğe yön verecek gençleri spor adına hazırlamak ve uluslararası yarışmalarda Türk sporunu temsil etmek bizim ilk hedefimiz ve başarı uzak değil, tüm sporcularımız ve yöneticilerimize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.” dedi.(BHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu