Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Minik Ahmet Atıcılıkta Rekor Kırdı

02 Haziran 2017 Cuma, 13:28

Ahmet Muhammed atıcılıkta Türkiye rekoru kırdı

Minik Ahmet Atıcılıkta Rekor Kırdı

 

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından Diyarbakır’da 22-23 Nisan 2017 tarihinde düzenlenen Havalı Silahlar 1. Grup Müsabakası sonrasında Adıyaman’ı temsilen Ahmet Muhammed Tekdal, Minik Erkekler 10 metre Havalı Tüfek kategorisinde 275,8 puan atarak Türkiye Rekoru kırmayı başardı.

Minik Erkekler 10 metre Havalı Tüfek kategorisinde 275,8 puan atarak Türkiye Rekoru kırmayı başaran Ahmet Muhammed Tekdal, Antrenörü Hidayet Kahraman ile birlikte Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş’i makamında ziyaret ederek elde başarılardan dolayı yaşadıkları mutluluğu paylaştı.

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı sporculardan Ahmet Muhammed Tekdal’ın elde ettiği rekor ile yaşadıklarını mutluluğu belirten Müdür Keleş, “Minik Erkekler 10 metre Havalı Tüfek Kategorisinde 275,8 puan atarak Türkiye rekoru kırmış bir sporcu yetiştirdiğimiz için Adıyaman adına büyük bir gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Atıcılık sporunun zor bir branş olduğuna dikkat çeken Müdür Keleş, “2007 doğumlu olan Ahmet Muhammed Tekdal’ın elde ettiği başarı ve kırdığı Türkiye rekoru gerçekten önemsenecek büyük bir başarıdır. İlimizde bu kadar başarılı bir sporcunun yetişmesinde emeği geçen başta antrenörümüze ve ona her zaman destek olan ailesine teşekkür ediyorum. Gelecekte sadece Türkiye rekoru değil uluslararası başarılara da imza atacağına inandığım sporcumuz Ahmet Muhammed Tekdal ile gurur duyuyor, başarılarından dolayı kendisini kutluyorum” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz