Spor

Kılıç Ustaları Spor Haftasını Kutladı

Kılıç Ustaları Spor Haftasını Kutladı

Amatör spor haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen eskrim müsabakaları kılıç ustalarının çekişmeli maçları ile devam ediyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, her yastan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri 13-19 Ekim 2014 tarihleri arasında yaklaşık 23 farklı branşında yapılacak sportif yarışma ve etkinliklerle devam edecek.

Atatürk Stadı açık tribün altında bulunan eskrim salonunda düzenlenen eskrim müsabakalarında hünerlerini sergileyen kılıç ustası erkek ve bayan sporcuların çekişmeli karşılaşmalar sonrasında elde ettikleri başarılar haftaya renkli görüntüler kattı.

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, “Çocuk ve gençlerin bağlı oldukları kulüplerin ve alanında başarılı olan sporcuların tanıtımının gerçekleşeceği etkinliklerde, gençlerde spor bilinci ve kültürünün oluşturulmasının yanı sıra kişi ve kurumlarda sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması ve sponsorluk çalışmaları için teşvik edilmesi amaçlanıyor. Bu doğrultuda, Amatör Spor haftası boyunca 23 farklı branşta sportif faaliyetler düzenliyoruz. Ben bu hafta içerisinde yapılacak tüm müsabaka ve faaliyetlere katılan sporcularımıza, kulüplerimize, antrenörlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu