Spor

Karatede Türkiye Şampiyonluğu Kazandık

Karatede Türkiye Şampiyonluğu Kazandık

 

Türkiye Karate Federasyonu Başkanlığı’nın 18-21 Aralık 2014 tarihleri arasında Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde düzenlenen “Türkiye Büyükler ve Veteranlar Karate Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmelerine” katılan Adıyamanlı karateciler madalya ile döndü.

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Çorlu ilçesinde yapılan şampiyonaya Adıyaman’dan katılan 1 idareci 3 sporcunun madalya ile döndüğünü söyledi. Türkiye genelinde 36 ilden toplam 450 sporcunun katıldığı şampiyonada, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Karate sporcularından Bahri Erşahin elde ettiği birincilik ile Türkiye Şampiyonu oldu.

Veteranlar ve Büyükler Türkiye Şampiyonasına katılan ve madalya alarak sporcuların Adıyaman’ı en iyi şekilde temsil ettiklerini belirten İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, “Son birkaç yıl içerisinde hocalarımızın büyük özveri ve gayretleriyle yetişen Adıyamanlı karatecilerimizin bu gün Türkiye Şampiyonu olarak madalyalar alması hepimizi gururlandırıyor. Türkiye genelinde birçok ilden yüzlerce sporcunun kıyasıya birincilik için yarıştığını düşünecek olursak Adıyaman’dan 51 yaş üstü Veteranlar Bahri Erşahin Türkiye Şampiyonu, Ahmet Özüdoğru Türkiye İkincisi ve Abuzer Akan Türkiye Üçüncülüğü ilimizin başarısını somut olarak ortaya koymaktadır. Ben madalya alan karate sporcularımızı ve antrenörümüz Musa Tepeyi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu