Spor

Kâhta MYO Spor Kompleksi Hizmete Açıldı

Kâhta MYO Spor Kompleksi Hizmete Açıldı

 

Adıyaman Üniversitesi tarafından inşa edilen ve yapımı tamamlanan Kâhta Meslek Yüksekokulu Spor Kompleksi Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü tarafından hizmete açıldı.

Düzenlenen açılış töreninde Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Niyazi Kahveci, Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Prof. Dr. Seyit Temir ve Kâhta Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İ. Ali Olgunoğlu da hazır bulunurken törene Adıyaman Üniversitesi ve Kâhta Meslek Yüksekokulu’nun akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Yapay çimden yapılmış futbol sahası, basketbol sahası ve kamelyanın yer aldığı komplekste izleyiciler için tribün de bulunuyor. Kurdeleyi kesmeden önce kısa bir değerlendirmede bulunan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü kompleksin Adıyaman Üniversitesi’ne ve Kâhta’ya hayırlı olmasını dileyerek öğrencilerimizin de centilmence spor yapmalarını önerdi. Öğrencilere kaliteli eğitimin yanında sporu da teşvik ettiklerini belirten Prof. Dr. Gönüllü sağlıklı nesiller yetiştirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Daha sonra açılışı gerçekleştiren Prof. Dr. Gönüllü sahada inceleme yaparak futbol maçının başlama vuruşunu gerçekleştirdi.

Açılışın ardından Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencileri Kâhta Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile bir araya gelerek konser verdi. Konserde öğrenciler Adıyaman ve çeşitli yörelere ait türküler seslendirdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu