Spor

Judocularımız Mersinden Dereceyle Döndü

Judocularımız Mersinden Dereceyle Döndü

 

Mersin’de düzenlenen ve 24 ilin katıldığı 9 Sıklette 190 sporcunun mücadele ettiği Liselerarası Grup Müsabakalarında ilimizden üç sporcu dereceye girdi.

Grup müsabakalarında kafilede sporcuların yanı sıra, Judo Antrenörü Tacettin Pektaş, Antrenör Hamza Selen ve Judo Adıyaman İl Temsilcisi Ali İhsan Çalışkan yer aldı.

Judo Federasyonu ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2015-2016 Eğitim yılı faaliyet programında yer alan Liselerarası Judo müsabakalarına katılan 81. Kg sporcumuz Tacettin Özharıkçı 2., 40 Kg sporcumuz Hüsra Tunç 2. Ve 90 kiloda Abdulkadir Kadir Ceritoğlu 3. Oldu.

Judocularimiz-Mersinden-Dereceyle-Dondu-(3)Grup müsabakalarının çok güzel geçtiğini belirten Judo Adıyaman İl Temsilcisi Ali İhsan Çalışkan; “İlimizden 11 sporcu ile grup müsabakalarına katıldık. 5 sporcumuz derece yaptığı ancak son eleme maçında iki arkadaşımız maalesef elendi. Üç arkadaşımız elde etmiş oldukları başarıyla ilimizi Türkiye finallerinde temsil edecekler. Judo Federasyonumuzun belirleyeceği il ve tarihte Türkiye Final müsabakaları yapılacaktır. Burada dereceye girecek sporcu kardeşlerimiz 2016 yılı Temmuz ayında Trabzon’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil edecekler. Şimdiden bütün sporcu kardeşlerimize başarılar dilerken, desteklerinden ötürü İlimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, sporcu kardeşlerimizi en iyi şekilde hazırlayan değerli antrenörlerimize ve sporcularımızın ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Finallerine en iyi şekilde hazırlandıklarını belirten Judo Antrenörü Tacettin Pektaş; “Grup müsabakalarında sporcu kardeşlerimiz elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret etti. 11 sporcumuzdan 3’ü elde etmiş olduğu dereceyle Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız Türkiye Final müsabakalarında başarılı olup Trabzon’da yapılacak olan Dünya şampiyonasına katılmaktır. Müsabakalara hazırlanmamızda bizlere destek olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze, Judo İl Temsilcimiz Ali İhsan Çalışkan’a, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve sporcularımızın ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı