Spor

Hakemlere Saldırıya Sert Tepki

Hakemlere Saldırıya Sert Tepki

 

Cumartesi günü Adıyaman’da oynanan amatör lig maçında hakemlere sporcular tarafından yapılan fiili saldırıyı Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Adıyaman Şubesi Başkanı İsmet Gülbağlar’dan sert tepki geldi.

Cumartesi günü Adıyaman 1. Amatör Küme maçında karşı karşıya gelen 2 amatör spor kulübünün maçının son dakikalarında futbolcuların maçın hakemine saldırmasıyla alakalı olarak TFFHGD Adıyaman Şubesi Başkanı İsmet Gülbağlar bir basın açıklaması yaptı.

Gülbağlar yaptığı açıklamada, “25 Ekim 2014 Cumartesi günü saat 15.30 da Mansur Yardımcı stadında oynanan Adıyaman Gapspor-Yamanspor 1. Amatör Küme müsabakasını yöneten hakemlerimize karşı fiili saldırıda bulunulmuştur. Yapılan saldırının camiamızda derin yaralar açtığını görmekteyiz. Yapılan bu çirkin saldırılar ve müsabaka devam ederken şeref tribününden yapılan küfürler, hakaretler aslında hakemlerimize değil tüm spor camiasına yapılmıştır. Fiili saldırıda bulunan ve şeref tribününden yapılan ağır küfür ve hakaretleri yapan kişileri şiddetle kınıyoruz. Sporun asıl amacının dostluk, kardeşlik ve fair play olduğunu tekrardan hatırlatma gereği duyuyoruz. Bu gibi davranışların devam etmesi hem Türk sporuna hem Adıyaman’ımızın spor camiasına zarar vermeye devam edecektir. Fiili saldırıda bulunan kişiler hakkında ilgili mercicilere suç duyurusunda bulunulmuş, bu hukuki süreç titizlikle takip edilecektir. Üyelerimizin dün olduğu gibi bugünde yanlarında olduğumuzun bilinmesini isteriz” şeklinde konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu