Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Güneydoğu Masterler Ligi Kuruluyor

18 Aralık 2014 Perşembe, 10:02

Güneydoğu Masterler Ligi Kuruluyor

 

Aralarında Adıyaman’ın da bulunduğu 8 ildeki masterler takımlarının katılacağı futbol ligi kuruluyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan illerde kurulan masterler dernekleri şimdi de futbolda kendi liglerini kurmak için anlaştı.

Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kilis, Adıyaman, Ceyhan, Malatya ve İskenderun Masterler derneklerine bağlı futbol takımlarının katılacağı ligin öncülüğünü yapan Gaziantep Masterler Derneği Başkanı Mehmet Yalçınkaya, ligin kurulması için bir sorun kalmadığını söyledi.

Yalçınkaya, “Dernek başkanlarıyla ortak noktada buluşarak resmi çatı altında lig kurmaya karar verdik. Bu ligin bölgemize ayrı bir heyecan getireceğini düşünüyoruz.” dedi.

Diyarbakır Masterler Derneği Başkanı Veysi Akar ise, Ocak ayında fikstürü çekilecek ligin çift devreli olacağını söyledi. Akar, “Masterler turnuvaları ülkemizin tüm bölgelerinde lokal olarak düzenleniyor. Bizler de bu tür turnuvalara katılım göstermeye çalışıyoruz. Bunun lige dönüştürülmesi için çalışma yaptık. Lige biz de katılacağız. 8 ildeki takımların katılacağı ligi Ocak ayında başlatmayı planlıyoruz. Takımlar lig usulü karşılaşacak. Sahada güzel mücadelelerin yanında, güzel dostluklar edineceğiz. Lig sayesinde bölgemizde sporun birleştirici ve güzel yüzünü ortaya çıkaracağız” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz