Spor

Futsal İl Şampiyonları Belli Oldu

Futsal İl Şampiyonları Belli Oldu

 

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Genç Erkekler ve Genç Kızlar Futsal yarışmaları sona erdi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte organize edilen 2014 – 2015 Eğitim ve Öğretim Yıllı Genç Kızlar ve Genç Erkekler Futsal il birinciliği müsabakalarına, toplam 49 takım ve 250 sporcu katıldı.

17 Şubat’ta başlayıp 17 Mart 2015 tarihinde sona eren Futsal İl Birinciliği müsabakalarında Genç Erkekler kategorisinde 32, Genç Kızlar kategorisinde ise 17 takım olmak üzere toplam 49 takımın mücadele etti. Müsabakalar sonrasında Adıyaman Belediye Spor Salonunda oynanan Genç Kızlar Futsal müsabakasında birinciliğini Spor Lisesi, ikinciliği Adıyaman Lisesi üçüncülüğü ise Eskisaray Kız Teknik Mesleki Anadolu Lisesi elde etti.  Genç Erkekler Futsal Müsabakalarında Birinciliği Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İkinciliği Besni Şehit Abidin Tanrıkulu Lisesi Üçüncülüğü ise Esentepe Anadolu Lisesi elde etti.

Final Maçlarının ardından düzenlenen ödül töreninde, dereceye giren okullara ödülleri törenle verildi. Futsal turnuvası maçlarına, okul öğrencileri büyük ilgi gösterirken, maçlar oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Final maçının ardından dereceye giren okullara kupaları ve madalyaları takdim edildi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu