Fair-Play Kervanı Adıyaman’da

11 Nisan 2017 Salı, 09:22

Fair-Play Kervanı Adıyaman’da

 

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair-Play Komisyonu Üniversitelerde fair-play felsefesinin yayılmasına yönelik düzenlediği panellerinin 33.’sünü Adıyaman Üniversitesi’nde gerçekleştirecek.

Fair-Play Üniversiteler Kervanı’nın paneline TMOK Fair-Play Komisyonu üyeleri ile birlikte Türkiye’ye Olimpiyat tarihinde maraton branşında 4. olarak en büyük  başarıyı getiren İsmail Akçay katılacak.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair-Play Üniversiteler Kervanı, toplamda 33. Üniversite ziyaretini Adıyaman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’na (BESYO) gerçekleştirecek.

10-12 Nisan tarihlerinde yapılacak Fair-Play organizasyonunda Fair-Play’in anlamı, felsefesi, nasıl ortaya çıktığı, dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen örnekleriyle anlatılacak.

Ziyaret sırasında, Dünya Fair Play Karikatür Sergisi açılacak. Burada Fair Play Kervanının Sponsorları; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Spor İstanbul ve Hacı Bekir stantları da yer alacak. Ayrıca Fair-Play’i anlatan kitap, rozet ve broşür gibi materyaller öğrencilere dağıtılacak.

Kervanın Adıyaman programı doğrultusunda dün  Adıyaman Valisi Abdullah Erin ve Adıyaman Belediye Başkanı F.Hüsrev Kutlu’ya ziyaret gerçekleştirildi. Bugün ise Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü’ye ziyaret yapılacak. Saat 09.30 Dünya Fair-Play Karikatür Sergisi açılışı yapılacak,saat  09.45’te ise  Fair-Play Paneli düzenlenecek.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz