Spor

“Çalışma bitince stadyum açılacak”

Valilikten Stadyum Açıklaması

“Çalışma bitince stadyum açılacak”

 

5 Şubat 2015 tarihinde manşetten yayınladığımız  Adıyamanspor Kulüp Başkanı Erdem’den Şok Açıklamalar “Çirkin İlişkileri TBMM’ye Taşıyacağız” başlıklı haberimize Adıyaman Valiliğinden açıklama geldi. Açıklamada, stadyumun çimlendirme çalışması yapan yüklenici firmadan teknik rapor istendiğini, şu haliyle açılmasının mümkün olamayacağının belirtildiğine dikkat çekildi.

Konuyla ilgili Adıyaman Valiliğinden yapılan yazılı açıklama şöyle;

“Son günlerde ilimizde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada yayınlanan çimlendirilme çalışmaları devam eden Adıyaman Atatürk Stadyumunun futbol müsabakalarına açılması haberleriyle ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür.

Öncelikle çimlendirilme çalışmaları devam eden Adıyaman Atatürk Stadyumunun futbol müsabakalarına açılması ile ilgili işi üstlenen yüklenici firmadan teknik rapor istenmiştir.

Yüklenici firmadan alınan teknik rapor sonucunda; Adıyaman Atatürk Stadyumunda çalışmaların devam edildiği ve geçici kabul işlemlerinin başlatılmadığı belirtilerek, yapım süresi devam eden stadyumun mevcut haliyle futbol müsabakalarına açılmasının büyük bir hasar oluşturabileceği gibi, teknik açıdan da uygun görülmediği ifade edilmiştir.

Devam eden çalışmaların bitirilmesi ile birlikte hiç bekletilmeksizin Adıyaman Atatürk Stadyumu futbol müsabakalarına açılacaktır.

Ayrıca, Valilik olarak her alanda olduğu gibi, spor alanında da Adıyaman’a hizmetin en iyisini sunmanın gayreti içerisindeyiz. Adıyaman’da spor yapılabilecek alanların sayısının arttırılması ve gençlerin spora yönlendirilmesi amacıyla çalışmalarımızı her geçen gün artırıyoruz.

Bu bağlamda, hükümetimizin desteğiyle Adıyaman’da sporun geleceği adına önemli yatırımlar hayata geçirilmektedir. Devam eden spor yatırımları tamamlandığında Adıyaman ulusal ve uluslararası alanda birçok etkinliğe ev sahipliği yapmış olacaktır.”

 

Haberimiz şöyleydi 

Adıyamanspor Kulüp Başkanı Abdullah Erdem, ”Buradan Adıyaman Spor camiası adına yetkililere sesleniyorum; Adıyaman’da sporun 11 yılda geldiği nokta ortadadır. Diğer bölgelerle kıyaslama yaptığımız zaman daha iyi anlayabiliriz. Aksi taktirde Gençlik Spor İl Müdürünü Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıyıp, Gençlik ve Spor Bakanına meclis kürsüsünde sorduracağız, takipçisi olacağız ve gün yüzü görmemiş çirkin ve menfi ilişkilerle birlikte taşıyacağız” dedi.

Bölgesel Amatör Liginde (BAL) mücadele eden Adıyamanspor Kulüp Başkanı Abdullah Erdem, Adıyaman Atatürk Stadyumunda maçların oynamasıyla ilgili açıklama yaptı.

Atatürk Stadyumunun teknik olarak çalışmaları yapılması, çimlerin kaldırılıp drenajları yapılıp gerekli bakım ve onarımlar yapıldıktan sonra 2014-2015 futbol sezonuna yetiştirilmesi planlanıyordu. Stadyumda çalışmaların uzaması üzerine Adıyamanspor Kulüp Başkanı Abdullah Erdem basın açıklaması düzenledi.

Atatürk Stadyumunda basın açıklaması yapan Abdullah Erdem şunları söyledi: “Ligin ilk haftasından itibaren maçlarımızı burada oynayacaktık ama ligin ikinci yarısındaki 4. haftaya girmemize rağmen hala maçlarımızı burada oynayamıyoruz.

Bu konuda hala yeterli anlamda bilgi alamıyoruz. Müteahhit ve kurum arasındaki bilgi kirliliği ile birlikte bu basın açıklamasını yapma gereğini hissettik. Çünkü burada geciken her günün Adıyamanspor’un aleyhine işliyor. Adıyamansporun ve diğer İl Özel İdare Takımımızın burada her oynamadığı maç aleyhinedir. Bunu defalarca dile getirmemize rağmen yeterli anlamda bilgi alamadığımız için ve kendi başımıza yaptığımız çalışmalarda yaptığımız girişimlerde bu işin resmi anlamda hiçbir boyutunda olmamamıza rağmen siyasi ve bürokrasi anlamında girişimlerimizi yaptık ama hala bir netice alamamışız. Bu konudan sayın vekillerimizde haberdarlardır. Müteahhit firma görevlileri ile yaptığımız görüşmelerde hiçbir şekilde burada müsabakaların yapılmayacağını Şubat ayının 15’ine kadar sözleşme sürelerinin olduğunu bize bildirdi.

Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün 11 yıldır Adıyaman’daki, spor camiasında olan hizmetleri elbet takdir edilecek bölümleri de vardır. Fakat genel anlamda bakıldığı zaman Adıyaman Atatürk Stadyumundaki beceriksizlik yapılmayan işlerin Adıyamanspor kamuoyunda ve spor camiasında yapılmayan işlerin göstergesidir.

Bugün Türkiye’deki 200 bin nüfusun altındaki il ve ilçelerde sporun, futbolun ve diğer branşlarda gösterilen başarının oradaki insanların oradaki siyasi ve bürokrasinin sahiplenmesiyle ilerleyen bir durum olmuştur. Bizim burada yapılan kamuoyu yatırımları sadece dışarıdan gelen misafir takımları ağırlamak için mi yapılmıştır?

Her hafta basın mensuplarının gidip aldığı madalya ve kupa görüntüleri Adıyaman çocuklarına Adıyaman’daki, sporu yapan çocuklara ait görüntüler değildir. İl dışından bölge müsabakaları ve Türkiye müsabakaları için Adıyaman’ı tercih edip buradaki müsabakaları kullanmak ve ev sahipliği yapmak üzere sadece gelmişlerdir. Adıyaman’daki yatırımların Adıyaman’daki sporcularla alakası yoktur” dedi.

Erdem, “Buradan Adıyaman Spor camiası adına yetkililere sesleniyorum; Adıyaman’da sporun 11 yılda geldiği nokta ortadadır. Diğer bölgelerle kıyaslama yaptığımız zaman daha iyi anlayabiliriz. Aksi taktirde Gençlik Spor İl Müdürünü Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıyıp, Gençlik ve Spor Bakanına meclis kürsüsünde sorduracağız, takipçisi olacağız ve gün yüzü görmemiş çirkin ve menfi ilişkilerle birlikte taşıyacağız” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu