Bisiklet şampiyonları Adıyaman’dan

21 Temmuz 2016 Perşembe, 09:39

Bisiklet şampiyonları Adıyaman’dan

 

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 17 Temmuz 2016 tarihinde Ankara’da yapılan Çamlıdere Mtb Cup’ C3 Dağ Bisikleti yarışlarında Bayram Eroğlu 1.,  Elite Bayanlar kategorisinde Simge Ekici ise 3. oldu.

Adıyaman’da hızla yaygınlaşan bisiklet kullanımı genç sporcuların yetişmesine katkı sağladığını söyleyen Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, erkekler kadar bayanların da bisiklet sporuna ilgi duymasından mutlu olduklarını belirtti.

Türkiye 1.’si ve 3.’sü olan Adıyamanlı genç bisiklet sporcularını kutlayan İl Müdürü Bağcı, “Sağlıklı bir yaşam için gençlerimizi bisiklet kullanımı konusunda bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Özellikle gençlerin bisiklet kullanımı arttıkça ilimizde sporcu sayısı da buna bağlı olarak artıyor ve antrenörlerimizin gayretleri ile Türkiye şampiyonu sporcular yetiştiriyoruz.

Ben Ankara’da düzenlenen ‘Çamlıdere Mtb Cup’ C3 Dağ Bisikleti yarışlarında Türkiye birincisi olan Bayram Eroğlu ve Elite Bayanlar kategorisinde üçüncü olan Simge Ekici’yi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz