Spor

“Bedel ödenecekse ben öderim!”

Adıyamanspor Kulüp Başkanı Erdem:

“Bedel ödenecekse ben öderim!”

 

Adıyamanspor Kulüp Başkanı Abdullah Erdem, Adıyamanspor’a yaptığı hiçbir harcamayı faturalandırmadığını, kulübü borç batağından kurtarmak için çabaladığını, Adıyamanlı işadamlarının destek vermediğini belirterek, bedel ödenmesi gerekirse kendisinin ödeyeceğini söyledi.

Adıyamanspor Kulüp Başkanı Abdullah Erdem, gazetemizi ziyaret ederek gazetemiz sahibi Mustafa Yücekaya ve Genel Yayın Yönetmenimiz Naif Karabatak’la bir süre sohbet etti.

Adıyamanlı işadamlarının Adıyamanspor’a destek olmadığından yakınan Abdullah Erdem, “Adıyamanlı işadamlarımız ne yazık ki Adıyaman’ın tek takımına destek olmuyor. Üç sponsorumuz var. Sanko, Akmercan ve Akedaş. Bunların üçü de Adıyamanlı değil.” dedi.

Bal liginde, 3.grupta mücadele eden Adıyamanspor Kulüp Başkanı Abdullah Erdem, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu ile AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “AK Parti Grup Başkanvekilimiz sayın Ahmet Aydın Sanko ve Spor Toto ile görüşmelerde bulunarak takımımız için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Sayın valimiz Mahmut Demirtaş, Adıyamanspr’a kalıcı gelir için uğraşıyo. Sayın Belediye Başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu, parkmetrenin yeniden Adıyamanspo’a kazandırılması için çaba içerisinde. Bu tür desteklerin artması gerekir” dedi.

Adıyamanspor’un borçlarını bitirmek için çabaladığını belirten Erdem, 1.5 milyon lira kulübün borcunun kaldığını, bunun bir milyonunun kurumlara, beş yüz bin lirasının da eskiden beri sporculara olan borç olduğunu söyledi.

Erdem, “Adıyamanspor’u borçlandırmamak için çabalıyor ve eski borçları da ödüyoruz. Kulüp için kendi cebimden yaptığım harcamaları faturalandırmıyor, adıma borç kaydetmiyorum. Bu makamın bir bedeli olmalı ve o bedeli ben ödemeye hazırım” dedi.

Hafta sonu Suruçspor’la yapılacak maça Adıyamanlıları davet eden Erdem, “Cumartesi günü saat 15.00’te Mansur Yardımcı Stadyumunda Suruçspor’la karşılaşmamız var. Tüm taraftarlarımızı bu maça davet ediyor, Adıyamanlıların takımına sahip çıkmasını istiyoruz” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu