Son Dakika
19 Haziran 2018 Salı

Bayan sporcular gümüş madalya kazandı

21 Temmuz 2016 Perşembe, 18:53

Bayan sporcular gümüş madalya kazandı

 

Bu yıl 16.’sı düzenlenen ve 31 ülkeden 2 bin 500 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen GYMNASİADE 2016 Trabzon Okul Sporları Olimpiyatlarında Adıyamanlı bayan atletizmci gümüş madalya kazandı.

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, tüm dünya gençlerine olimpiyat ruhunu aşılayan bu güzel organizasyona Türkiye’nin bir kez daha ev sahipliği yaptığına dikkat çekerek, “16. ISF GYMNASİADE 2016 Trabzon Dünya Okul Sporları Olimpiyatlarında Atletizmde yarışan Adıyamanlı genç sporcumuz Kader Güvenç Gümüş madalya kazanarak hepimizi mutlu etmeyi başarmıştır.

Dünyanın en büyük 3’üncü olimpiyat organizasyonu olan ve atletizm, yüzme, jimnastik olmak üzere üç temel branşı bünyesinde barındıran Okul Sporları Olimpiyatları için antrenörlerimiz tarafından sıkı bir şekilde hazırlanan genç sporcumuz Kader’i elde ettiği başarıdan dolayı kutluyorum. Ben antrenörlerimize de ayrıca teşekkür ederim. Çünkü Adıyamanlı sporcularımızın her geçen gün yeni başarılar elde etmesi gelecekte olimpiyatlarda yarışacak sporcularımızın olacağına iyi bir işaret ve başarıdır” şeklinde konuştu.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz