Spor

Bayan Karatecimiz Türkiye İkincisi

Bayan Karatecimiz Türkiye İkincisi

 

 

Türkiye Karate Federasyonu Başkanlığı tarafından Sakarya’da düzenlenen “Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonasına” katılan Adıyamanlı bayan karateci gümüş madalya alarak Türkiye ikincisi oldu.

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Sakarya ilinde yapılan şampiyonaya Adıyaman’dan katılan minikler kategorisinde 4, yıldızlar Kategorisinde 12 sporcu, 2 antrenör ve 1 idareci, şampiyonluk ve madalya ile şehre döndüğünü söyledi.

Türkiye genelinde 56 ilden toplam 2 bin 800 sporcunun katıldığı şampiyonada, Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Karate sporcularından Zeliha Ekici’nin elde ettiği Gümüş madalyayla Türkiye ikincisi olduğunu belirten Bağcı, “Yıldızlar ve Minikler Türkiye karate şampiyonasına katılan ve madalya alan bayan sporcumuz Adıyaman’ı en iyi şekilde temsil etmiştir. Son birkaç yıl içerisinde hocalarımızın büyük özveri ve gayretleriyle yetişen Adıyamanlı karatecilerimizin bu gün Türkiye Şampiyonu olarak madalyalar alması hepimizi gururlandırıyor. Türkiye genelinde 56 ilden toplam 2800 sporcunun mücadele ettiği Türkiye Karate Şampiyonasında, İlimiz Karate Sporcusu Zeliha Ekici, 40 kilogramda Türkiye İkincisi olmuştur. Erkek sporcularımız kadar önemli bir başarı elde eden bayan Karatecimizin ilimizi en iyi şekilde temsil etmiştir. Zeliha’yı spora teşvik eden ailesini bu örnek davranışından dolayı kutlarken, kendisini yetiştiren antrenörünü ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi. (İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu