Spor

Atatürk Kupası Satranç Yarışmaları Sona Erdi

Atatürk Kupası Satranç Yarışmaları Sona Erdi

 

Atatürk Kupası Satranç yarışmaları, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası etkinlikleri kapsamında 7-9 Kasım 2014 tarihleri arasında Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Adıyaman’da iki gün süren, gençlerin ve özellikle çocukların büyük ilgi gösterdiği satranç yarışmalarına 10 bayan 30 erkek olmak üzere toplam 40 öğrenci katıldı. Ailelerinde büyük ilgi gösterdiği yarışmalarda miniklerin kıyasıya mücadelesi kazananların madalyaları almasıyla sona erdi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Kupası Satranç yarışmalarını düzenlediklerini belirten Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Seyit Ahmet Bağcı, “2 gün süren satranç yarışmalarına merkezdeki okullardan toplam 40 öğrenci katıldı. Sporcuların ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği yarışmalar oldukça çekişmeli geçti. Diğer sporlara göre daha farklı olan Satranç için hızlı düşünüp doğru hamleler yapmak gerekiyor. Bu spor aynı zamanda gençlerimize beyin jimnastiği olarak katkı sağlamakta. Ben turnuvaya katılan okullarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, dereceye girenleri de kutluyorum” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu