Spor

Anadolu Yıldızlar Ligi devam ediyor

Anadolu Yıldızlar Ligi devam ediyor

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Anadolu Yıldızları Ligi projesi kapsamında Adıyamanlı Sporcular Yüzme, Masa Tenisi, Badminton ve Judo Müsabakalarına gidiyor.

Anadolu Yıldızlar ligi projesi kapsamında 16 – 18 Ocak 2015 tarihleri arasında yapılacak yarışmalara Adıyaman’dan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı 4 İdareci, 5 Antrenör ve  29 sporcu ile katılım sağlanıyor.

Adıyaman’dan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG), projesinin Türk sporuna çok şey katacağını belirtti.

Bağcı, “Bu projenin temel amacı, Anadolu’muzda gün yüzüne çıkmamış spora yatkın, geleceğe yön verecek gençleri spor adına hazırlamak ve uluslararası yarışmalarda Türk sporunu temsil etmektir. Bu projenin gelişmesine katkı sağlayan sporcularımıza teşekkür ederim”dedi.

Anadolu Yıldızlar ligi Badminton Güneydoğu Grup Birinciliği 16 – 18 Ocak 2015 tarihleri arasında Şanlıurfa ilinde yapılacak.

Grup birinciliği yarışmalarına 1 idareci, 1 antrenör, 8 sporcu il katılım sağlanacağı aktarıldı.

Anadolu Yıldızlar ligi Judo Müsabakaları 17 – 18 Ocak 2015 tarihleri arasında Mardin ilinde yapılacağı belirtildi.

Anadolu Yıldızlar ligi 2. Grup Yüzme yarışmaları ise 17 – 18 Ocak 2015 tarihleri arasında Gaziantep ilinde yapılacak.

Anadolu Yıldızlar ligi Masa Tenisi Müsabakaları da 17 – 18 Ocak 2015 tarihleri arasında Kilis ilinde yapılacak. (BHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu