Spor

Adıyamanspor kendi evinde Pazarcık’ı yendi

Pazarcıkspor – Adıyamanspor’a 2-1

Adıyamanspor kendi evinde Pazarcık’ı yendi

 

Pazarcıkspor, kötü gidişe dur demek için büyük umutlarla çıktığı Adıyamanspor’a kendi evinde 2-1 mağlup oldu.

Celal Tekşen Stadında saat 13.30 da başlayan maçı Tokat bölgesinden Adem Nazlı, Ahmet Dinç, Tolga Özcan hakem üçlüsü yönetirken maçın 4. hakemliğini Nuri Ala yaptı.

Pazarcıkspor kendi evindeki maça Kalede Ali, Doğan, Kadir, Enes, Orçun, Ferhat, mert, Osman, Umut, Mustafa ve selim ilk onbiri ile çıkarken,

Adıyamanspor maça kalede Ahmet, bereket, Serhat, Barış, Uğur, Vedat, İsa, Serdar, Adem, Erhan ve Emrecan ilk onbiri ile çıktı.

Maça Pazarcıksporun vuruşu ile başlanırken maçın ilk atağı Adıyamanspor’dan gelirken bu atak autla sonuçlandı.

Maçan henüz başlarında kazanılan serbest vuruşu Kadir kullandı. Sağ taraftan kullanılan serbest vuruşu Orçun Ceza sahası içerisinden kafa ile Adıyaman filelerine kalecinin şaşkın bakışları arasında yolladı.

Dakika 4 Gol Orçun Pazarcıkspor 1 – Adıyamanspor 0

Dakikalar ilerledikçe Pazarcıkspor baskısını artırdı. Nitekim 11. dakikada gere pası oldukça kötü kullanan Adıyamanspor’lu futbolcu kalecinin müdahalesi olmasa kendi kalesine gol atacaktı. Kalecinin ani refleks göstererek uzanması ile top kornere çıktı.

  1. dakikaya kadar üstün görünen Yeşil – Beyazlı Pazarcıkspor bu dakikadan sonra sahada gezinmeye başladı.

Doğan ile başlayan sarı kart furyası devam etti.  Atak yapmaya başlayan Adıyamanspor 19. dakikada beraberliği Erhan’la buldu.

Dakika 19 Gol Erhan Pazarcıkspor 1 – Adıyamanspor 1

Golden sonra oyun orta alan mücadelesi şeklinde devam ederken 34. dakikada Adıyamanspor hakemin uydurduğu bir penaltı ile öne geçti.

Dakika 34,  Gol Vedat, Pazarcıkspor 1 – Adıyamanspor 2

Öne geçen Adıyamanspor kendi alanına çekilirken 40, dakikada Pazarcıkspor’un  Umutla  başlayan atağını faulle kesen  Uğur ikinci sarı karttan kırmızı kart görerek takımın 10 kişi bıraktı.

Pazarcıkspor ikinci yarıya Kaptan Doğan’ın yerine Kendo’yu alarak başladı. Pazarcıkspor sahada gezinirken Adıyanspor’lu futbolcular hakemi de etki altına alarak zaman geçirmeye devam ettiler. Pazarcıkspor ikinci yarıda Umut ve Orçun’un kırmızı kart görmeleri neticesinde 9 kişi kaldı. Hakem Kendonun attığı golü ofsayt gerekçesi ile  geçerli saymazken Pazarcıkspor’un  kazandığı penaltı atışını ceza alanı dışına taşıyarak   serbest vuruşa hükmetti. Maçta sayısız sarı kart gösterilirken maç Adıyamanspor’un deplasmanda 2-1’lik üstünlüğüyle son buldu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu