Spor

Adana Gençlikspor Hentbol’da 2. Lig’e Çıkmayı Hedefliyor

Adana Gençlikspor Hentbol’da 2. Lig’e Çıkmayı Hedefliyor

 

Adıyaman takımının da mücadele ettiği grupta yer alan Hentbol Federasyonu Adana İl Temsilcisi Muhacir: “Müsabakaya Katılan 28 Takım Arasından 2. Lig’e Çıkmak İçin Mücadele Edeceğiz”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Adana Gençlikspor Hentbol takımı 24-28 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan bölgesel ligde 28 takım arasından 2. Lig’e çıkmak için mücadele edecek.

Hentbol Federasyonu Adana İl Temsilcisi Metin Muhacir, genç bir kadro oluşturdukların belirterek hedeflerinin gruptan  ilk iki takımdan birisi olup2. lige yükselmek olduğunu söyledi.

Sezon hazırlıkları için çalışmalara hız verdiklerini belirten Muhacir konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu yıl Hentbol Federasyon’u tarafından ilk defa Türkiye genelinde uygulanacak olan İkinci Lige Terfi maçları için bölgesel takımlar arasında 28 ekip oluşturuldu. Bizde Kahramanmaraş grubundayız. Gruplar 5 takımdan oluşuyor. Grubumuzda iki Kayseri, bir Adıyaman, Kahramanmaraş ve Adana Gençlikspor takımları bulunuyor. 24-28 eylül tarihleri arasında yapacağımız müsabakaların ardından ilk iki dereceyi alan takım 2014-2015 sezonunda ikinci lige yükselecek.”

Muhacir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin hentbola ayrı bir önem verdiğini, her konuda katkı sağladığını belirterek, “Yeni kurulan erkek takımımız şu anda 20 kişiden oluşuyor. İleri ki günlerde bu takım30 kişiye ulaşacak. Gençlikspor hentbol alt yapısını hem bayanlar hem de erkeklerde güçlendiriyoruz. Hedefimiz her kategoride iyi derece elde etmektir” diye konuştu.

Yüreğir Serinevler Spor Salonunda Antrenör Kamuran Şarlıoğlu gözetiminde günde çift antrenman yaptıklarını kaydeden Muhacir, sporcuların hırsı, heyecanı ve istekli olmalarının kendini gelecek için umutlandırdığını sözlerine ekledi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu