Spor

1 Aralık Koşusu Yapıldı

1 Aralık Koşusu Yapıldı

 

Adıyaman’ın il oluşunun 61’inci yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirilen ‘1 Aralık Başkanlık Koşusu’ büyük bir çekişmeye sahne oldu.

1 Aralık 1954 tarihinde il olan Adıyaman’ın il oluşunun 61. yıldönümü dolayısıyla Adıyaman Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleştirilen ve her yıl geleneksel hale getirilen ‘1 Aralık Başkanlık Koşusu’ bu yıl da sporcuların büyük çekişmesine sahne oldu.

Küçükler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler olmak üzere toplam 4 kategoride düzenlenen ‘Başkanlık Koşusu’ Eski Besni Caddesi üzerinden başlayıp, Karaali Caddesi üzerinde bulunan Atletizm Pistinde sona erdi.

148’i erkek, 128’i bayan toplam 276 sporcunun katıldığı koşularda her kategoriden dereceye giren bay ve bayan sporcular şöyle oluştu; Küçük Kızlar: Birinci Edanur Aşuk, İkinci Elif Irmak, Üçüncü Sonay İlgar. Küçük Erkekler; Birinci Ramazan Erbasan, İkinci Tayyip Bayram, Üçüncü Ahmet Baran Irmak. Yıldız Kızlar: Birinci Tuğba Özaydın, İkinci Damla Kurttekin, Üçüncü Ayşegül Duran. Yıldız Erkekler; Birinci Ahmet Coşkun, İkinci Mehmet Vurucu, Üçüncü Muhammed Çelebi. Genç Kızlar: Birinci Kader Güvenç, İkinci Gülbahar Çetin, Üçüncü Emine İlger. Genç Erkekler; Birinci İsrafil Yıldız, İkinci Bilal Aktaş, Üçüncü Umut Tanağardı. Büyük Kızlar: Birinci Kader Dost, İkinci Aslı Odalı, Üçüncü Elif Çetin. Büyük Erkekler; Birinci Alican Beke, İkinci Murat Çüder, Üçüncü İdris Taylan.

Yapılan yarışmalardan sonra dereceye girenler için düzenlenen ödül törenine Vali Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Alay Komutanı Jandarma Albay İbrahim Koyuer, AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Gürsoy, kurum müdürleri, 1-Aralik-Kosusu-Yapildi-(10)Belediye Meclis Üyeleri, sporcular ve aileleri katıldı. Her kategoride ilk üçe giren sporcular Adıyaman Belediyesi tarafından altınla ödüllendirildi.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi spora teşvik etmek amacıyla yıllardan beri düzenlenen bu koşuyu, bu sene de daha düzenli bir şekilde gerçekleştirdik. Bu yıl ki koşunun, geçmiş yıllarda trafiğin içerisinde gerçekleştirilen koşulardan farklı olmasının en büyük sebebi hem trafiğin yoğun olmadığı bir caddede gerçekleştirmiş olmamız, hem de koşunun varış noktası olan Atletizm Pistimiz oldu. Bu atletizm pistinden önümüzdeki günlerde de daha fazla yararlanacak olan gençlerimiz, antrenmanlarını bu pistte yapma fırsatı bulacaklar inşallah. Bugün ki koşuda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah bize daha nice mutlu ve huzurlu yıllar kutlamayı, Adıyaman’ımızın da her gün biraz daha büyüyen, her gün biraz daha tesis kazanan iller arasında olmayı nasip etsin inşallah. Adıyaman Belediyesi olarak her zaman gençlerimizin yanındayız. Yeni spor alanlarıyla da inşallah kendilerini destekleyeceğiz. Yarışmaya katılan tüm gençlerimizi alınlarından öpüyorum. Dereceye girenleri de tebrik ediyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Vali Mahmut Demirtaş ise yaptığı konuşmada, yarışmaya katılan tüm sporcuları tebrik etti. Adıyaman’ın her geçen gün geliştiğini ve gelişmeleri konusunda ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyleyen Vali Demirtaş, organizasyonda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Büyük kızlar kategorisinde dereceye giren sporculara ödüllerini Vali Mahmut Demirtaş, büyük erkekler kategorisinde dereceye giren sporculara ödüllerini Alay Komutanı İbrahim Koyuer, genç erkekler kategorisinde dereceye giren sporculara ödüllerini Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, genç kızlar kategorisinde dereceye giren sporculara ödüllerini Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, yıldız erkekler kategorisinde dereceye giren sporculara ödüllerini AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, yıldız kızlar kategorisinde dereceye giren sporculara ödüllerini AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Gürsoy, küçük erkekler kategorisinde dereceye giren sporculara ödüllerini Tarım İl Müdürü Adil Alan, küçük kızlar kategorisinde dereceye giren sporculara ödüllerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü S. Ahmet Bağcı takdim etti.

Ödül töreninin ardından protokol üyeleri ile sporcular hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı