Siyaset

“Unvanından kibirlenen kaybeder”

Metiner’den Birlik Ve Beraberlik Vurgusu

“Unvanından kibirlenen kaybeder”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner AK Parti Besni ve Tut İlçe Başkanlığı’nın 5. Olağan Kongresinde önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Adıyaman’ın Besni ve Tut İlçe Başkanlığının 5. Olağan Kongresi’ne AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Adana Milletvekili Adıyaman Koordinatörü Fatoş Gürkan, Adıyaman Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Salih Fırat, İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, İl Genel Meclis Başkanı Salih Şahan, Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş ve çok sayıda davetli katıldı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner konuşmalarında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Metiner, “Ne olursa olsun bir karar verilmişse el birlik arkasında duracağız. Bu duyarlılığı gösterdikleri için arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bizler 2015’de Büyük Türkiye kavgası için mücadele insanlar olacağız. Kibir bize yakışmaz, hizipçilik bize yakışmaz, başkalarının arkasında durarak gücümüzü birbirimize göstermek yakışmaz. Kimseyi daraltmayacağız, kendimizi küçültmeyeceğiz, partimizi büyütmeye çalışacağız. Kim ki kendisini partisinden büyük görürse kaybeder. Kim ki kendi unvanından ve sıfatından dolayı kibirlenirse kaybeder.  Bizde başkan olan kişi, başkan olduğu için değil, hizmete talip olduğu için değerlidir. Yönetimde yer alan kardeşlerimizin, yönetimde yer almayan kardeşlerimizden hiçbir ayrıcalığı yoktur, bizim adımızla bizden daha fazla hizmet ettikleri için, yoruldukları için onlara her daim şükran borçluyuz.  AK Parti’nin bir neferi olmayı, bir başkanı olmaktan ayırt eden bir anlayışın mensupları değiliz. Hiç kimse parti yönetimine girmedim diye üzülmesin, asla üzülmesin. Yönetime girmek, girmemek bizim meselemiz değil. Biz davamızın neferleri miyiz? Neferleriyiz.  AK Partili miyiz? AK Partiliyiz. Bize teşkilatımız nerede görev verirse şerefle onu yaparız. Bize, bu bilinç yakışır.” dedi.

 

AK Parti’nin Bayrağını Göklere Çekeceğiz

Metiner, “Yeni yönetimdeki arkadaşlarımdan rica ediyorum. Sakın ola ki, bir başkasını darıltmasın. Sakın ola ki, geçmiş defterleri karıştırmasın. Bize kazanmak yakışır. Kendi içimizde darılttıklarımız varsa, onların gönlünü kazanmak yakışır. Çok sayıda insana ulaşacağız.  2015’de AK Parti’nin bayrağını göklere çekeceğiz. Küçük olsun, benim olsun anlayışı asla kabul edilemez. Büyük olsun hepimizin olsun. Hep birlikte kazanalım, partimiz kazansın, davamız kazansın. Bu duygu ve düşüncelerle, başta ilçe başkanlarımız olmak üzere, yeni yönetimdeki bütün kardeşlerimi tebrik ediyorum. Yönetime girmeyen ama AK Parti davası için alın teri döken kardeşlerimizin o mübarek pak alın terlerinden öpüyorum.  Çünkü siz bu davanın neferleri olmakla eli öpülesi insanlar oldunuz. Büyük küçük demeden, hepinizin ellerinden öpüyorum. Bunu popülizm olsun diye söylemiyorum. Bugün bu makamlarda varsak, Milletvekili olarak varsak, Belediye Başkanı olarak varsak, Başbakan, Cumhurbaşkanı olarak varsak; sizin o ak ve pak alın terleriniz sayesinde varız. O alın terlerinizin kıymetini bilmezsek kaybederiz. Kibirlenirsek kaybederiz. O yüzden makam mevki sahibi olan kardeşlerimizin herkesten daha fazla sizin alın terlerinize saygı duyması gerekiyor. Herkesten fazla size karşı alçak gönüllü olması gerekiyor. Siz gerektiğinde iki elinizle, iki yakamızı tutabilmelisiniz, bizden hesap sorabilmelisiniz. AK Parti davası budur. Kardeşliğimizden dolayı, birlik ve beraberliğimizden dolayı sizi yürekten kutluyorum. Hepinizin karşısında saygıyla eğiliyorum. Davamız mübarek olsun, kongremiz mübarek olsun, Allah’a emanet olunuz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu