Siyaset

“Türkiye’mizi çağdaş dünyaya biz taşıyacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi 91 Yaşında

“Türkiye’mizi çağdaş dünyaya biz taşıyacağız”

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 91.yıl dönümünde Adıyaman Valiliği bahçesindeki Atatürk heykeli önüne çelenk bırakıldı.  CHP Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan ise, Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacaklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi 91.yıl dönümü deneniyle Valilik bahçesinde bir dakikalık saygı duruşunun ardından İlçe Başkanı Hanifi Çavuş’un açış konuşmasını yapması sonrası CHP Adıyaman İl Başkanvekili Mehmet Ülger, Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Ülger burada yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet Halk Partisi bağımsızlık mücadelesi veren ulusal kurtuluş savaşı içinde doğan Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 yılında kurulmuş olan bir partidir. CHP düşünce özgürlüğünü özümsemiş bir partidir. Ülkemizin içinde bulunduğu bugün ki iktidardan ve iktidarın yarattığı kabustan bir an önce kurtulması gerektiğine inanıyoruz. Yenileşmeyi bilen değişimi yakalayan insanların özgürce düşünüp yaşadığı kültürlerini ve inançlarını özgürce yaşadığı insan haklarının ihlallerinin olmadığı sevgi, barış ve kardeşliğin yaşandığı çağdaş bir Türkiye için Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyaç vardır” dedi.

 

Doğan’dan Kuruluş Yıl Dönümü Açıklaması

CHP Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan, Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacaklarını söyledi.

CHP’nin, Türk gençliğine Atatürk’ün bıraktığı bir ışık olduğunu, bu ışığın sönmesine izin vermeyeceklerini vurgulayan Doğan, “Türkiye’mizi çağdaş dünyaya biz taşıyacağız. Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, ulusal bütünlüğümüzü sahiplenip savunma görevimiz, her geçen gün daha da önem kazanmaya devam ediyor.  barışının, kalkınmasının güvencesi olarak güçlendirip geliştirmek temel görevimizdir. Bu görevimizi devletimizin sağlam temellerinden, önemi ve değeri bütün dünyada her geçen gün daha iyi anlaşılan Atatürk ilke ve devrimlerinden ve vatandaşlarımızın sağduyu, bilinç ve vatanseverliğinden güç alarak yerine getiriyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağız” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu