Siyaset

“STK’lar demokrasimize ciddi katkı sağladı”

Alpay, STK temayül yoklamasını değerlendirdi

“STK’lar demokrasimize ciddi katkı sağladı”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Aday Adayı Mustafa Alpay, STK’ların temayülleriyle ilgili yaptığı açıklamada, demokrasiye ciddi bir katkı sağladıklarını belirterek, destek veren tüm STK’lara teşekkür etti.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Aday Adayı Mustafa Alpay, “Ak Parti yönetiminin sivil toplum kuruluşları aracılığıyla aday belirleme temayül yoklaması hareketini demokratik ve önemli bir aşama olarak görüyorum.  Aday adayları Pazartesi günü yeni bir değerlendirme aşamasından geçti. STK temayül yoklaması Türkiye siyasetine ve demokrasimize çok ciddi bir katkı sağlamıştır. Ak Parti her uygulamasıyla sadece kendi delege ve teşkilat görüşlerinin tespitleriyle yetinmeyip her ilde bulunan Aday Adaylarını o ilin sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinin görüşlerine başvurmuştur. Adıyaman için STK yöneticilerinin sayısı beş bin kişiye yakın olmasına rağmen katılım % 60’larda kaldı. Bu uygulama ani geliştiğinden oylama günü için daha önce başka programlar yapan STK yetkilileri bu günü boşaltmakta zorlandılar ama yine de ülkeyi yönetecek adayları belirlemede önemli bir misyon üstlendiklerinin farkında olarak demokrasimize çok ciddi bir katkı sağladılar.” dedi.

Alpay, “Bu STK temayül yoklama uygulaması aynı zamanda 2011 yılında Adıyamanlıların vekâletini verdiği ve dönemini tamamlayan milletvekilleri için bir karne hükmünde bir değerlendirme sayılabilir. Bu oylamayı önemli kılan oylamayı sadece Ak Partililerin yapmamış olması aynı zamanda bir başka partinin üyesi hatta milletvekili aday adayı da oylamaya katıldı. Buradaki kriter partili olması değil bir STK yöneticisi olmasıydı. Ak Partinin bu uygulaması siyasi bir erdemdir, demokrasimize bir katkıdır. Diğer partilere örnek olmalı diye düşünüyorum.  Teşekkürler Türkiye siyasetine ve demokrasimize katkı sağlayan bu sorumluluğu dikkate alan ve beni yönetecek milletvekilini belirlemede katkı sağlayacağım diyen Adıyamanlılara.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu