“Soykırım İddiası Bir Safsatadır”

22 Nisan 2015 Çarşamba, 10:27

Aydın, Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti

“Soykırım İddiası Bir Safsatadır”

 

AK Partinin seçim çalışmaları kapsamında Adıyaman’a gelen Milletvekili Adayı Ahmet Aydın, Ermeni meselesine ilişkin yaptığı açıklamada, “Acılar karşılıklı olarak yaşanmıştır ama böyle bir soykırım iddiası bir safsatadır bunu kabul etmek mümkün değildir” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat ve milletvekili adayları Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Dişkaya’yı ziyaret etti.

Yapılan ziyarete AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, AK Parti Adıyaman Milletvekili Adaylarından Halil Fırat, Adnan Boynu Kara, İclal Yalçın Tutuş ve AK Parti Adıyaman İl Başkanı Seyfettin Bilen ile parti üyeleri katılırken, Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Dişkaya ve cemiyet üyeleri hazır bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, “Çok şükür alınımız AK bir şekilde cadde, cadde sokak, sokak mahalle, mahalle dolaşıyoruz. AK Parti döneminde ilimizde sağlık ve eğitim başta olmak üzere birçok proje yapıldı ve yapımı devam projelerimiz ise, ivedi bir şekilde sürdürülmektedir. Allah’ın izniyle bu seçimde beş arkadaşımız ile birlikte meclise gideceğiz” diye konuştu.

 

Soykırım iddiası safsatadır

AK Partinin seçim çalışmaları kapsamında Adıyaman’a gelen Milletvekili Adayı Ahmet Aydın, Ermeni meselesine ilişkin yaptığı açıklamada, “Acılar karşılıklı olarak yaşanmıştır ama böyle bir soykırım iddiası bir safsatadır bunu kabul etmek mümkün değildir” dedi.

Bu güne kadar her kesimin yaşadığı acıları paylaştıklarını ve bunu erdemlilik olarak gördüklerini belirten Aydın, “Biz geçmişten kaçmıyoruz. Yüzleşmeden de kaçmıyoruz ama şunda ifade ediyoruz,  sözde soykırım iddialarının bir din adamının yada siyasi bir organizasyonun karar vereceği bir olay değil biz tarihçilerin bilimsel anlamda bütün kütüphanelerin açılmasından yanayız. Bunları tutup araştırsınlar kütüphaneler açılsın bu noktadaki çağrıları yapıyoruz bu konu tarihçileri ilgilendiren konular. Evet acılar karşılıklı olarak yaşanmıştır ama böyle bir soykırım iddiası bir safsatadır bunu kabul etmek mümkün değildir hele ki Papanın arkasından Avrupa Parlamentosundan böyle haksız bir açıklamanın yapılıyor olması açıkçası bana yedinden haçlı zihniyetimi hortluyor diye bir endişe çünkü Avrupa’da ırkçılık akımı da başladı. Bunları doğru bulmuyoruz özellikle kanaat önderleri, din adamların işi barışı sağlamaktır” dedi.

AYDIN, GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİ

Türkiye, aktif bir dış politika izliyor

Türkiye’nin son yıllarda aktif dış politika izlediğini belirten Aydın, şöyle devam etti:

“İlk defa Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı bir Türk oldu şuanda bir milletvekilimiz ve Dışişleri Bakanımız Mevlit Çavuşoğlu oldu. Doğuda da varız batıda da varız kuzeyde de varız güneyde de varız ve ilişkilerimizi güçlendirdik ama takdir edersininki Ortadoğu coğrafyası maalesef bir yangın yeri Suriye’deki olaylar bizden kaynaklanmıyor. Irak’taki olaylar maalesef ortada bunlar Türkiye’nin dışında gelişen olaylar bir yangın yeri bizimde arzuladığımız komşumuzda bir yangın var ise bu yangını söndürme çabası içerisindeyiz fakat bugün o yangın bizim ülkeye sıçramaması için elimizden geleni yapmak durumundayız”

 

HDP’nin baraj sorunu

Aydın, HDP’nin barajı aşıp aşmamasının milletin takdiri olduğunu söyledi.

Silahların gölgesinde siyaset yapılmaması gerektiğini belirten Aydın, “Ama biz şunu isteriz artık demokratik siyaseti istiyorsak silahların bırakılması, silahların gölgesinde siyaset yapılmaması ve demokratik siyasetle özgür iradeleri ile insanların bu iradelerini sandığa yansıtması arzu ediyoruz. özgür irade ile sandıktan ne çıkarsa buna bütün herkesin saygı duyması gereklidir. Ama artık HDP’nin sorumlu siyaset yapması lazım sağduyulu siyaset yapması lazım. Çözüm sürecinde eğer kendilerini taraf olarak görüyorlarsa eğer onlarda hakikaten aktif rol almak istiyorlarsa buna uygun hareket etmesi lazım, silahlı terör gurupları ile birlikte değil milletle birlikle halkla birlikte siyaset yapması lazım.  Propagandalarını yapacaklar, kendilerini tanıtacaklar, kendilerini halka anlatacaklar ama silahların gölgesinde asla bunu kabul edemeyiz bunu doğruda bulmayız. Biz çözüm sürecinde geri adım atmıyoruz ve seçimlerde de seçim güvenliği ile ilgili istikrarın devam etmesi noktasında mutlak suretle seçmenlerin özgür bir şekilde sandığa gitmeleri, iradelerini özgür bir şekilde kullanmaları için gerekli önlemleri alıyoruz, almaya devam edeceğiz. Seçim neticesinde çıkacak sonuca da barajı aşsın, aşmazsa başta HDP hepimizin rıza göstermesi lazım” şeklinde konuştu

Daha sonra konuşan Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Dişkaya, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ile milletvekillerine Adıyaman’a yaptıkları projeler ve çalışmalardan dolayı teşekkür ederek seçim çalışmalarında da, başarılar diledi.

AYDIN, GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİ

CHP Boş Vaatlerle Halkı Kandırmaya Çalışıyor

 

Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti’ne yaptığı ziyarette açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, CHP’nin seçim beyannamesi için, “Bekara boşanmak kolaydır” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın:  “Sırtında Yumurta Küfesi Taşımayanlar Boş Vaatlerle Halkı Kandırmaya Çalışıyorlar. Kılıçdaroğlu Gözünü Hazinedeki Paraya Dikmiş. Kılıçdaroğlu İktidar Olmak Bir Yana, Ana Muhalefeti Koruyabilir Miyim Endişesinde”

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, basınla iyi ilişkiler kurduklarını ifade ederek, “7 Haziran seçim startını vermiş bulunuyoruz. Arazide seçim çalışmalarını yapıyoruz. Biz sadece seçimden seçime bölgeleri gezen bir teşkilat değiliz. Kurulduğu ilk günden bu güne kadar sürekli vatandaşlarımızı ziyaret ettik, sorunları yerinden çözen bir siyasi anlaşış güttük. Bugüne kadar gittiğimiz her yerde çok güzel bir teveccühle karşılaştık. Bugünde teşkilatımızın hazırladığı program kapsamında milletvekili adayımızla birlikte ilk sivil toplum kuruluşu ziyaretini gazetecilere yaptık. Basın camiasına çok teşekkür ediyorum. Basın mensupları bizim en yakın mesai arkadaşlarımız, en yakın çalışma arkadaşlarımız. Halkın sorunlarının dile getirilmesinde, çözümü noktasında, olumlu eleştirileriyle bize yol gösteren çok değerli meslek mensuplarıdır. Adıyaman’daki basın mensupları ise her zaman olumlu bir yol çizdiler. Bizler memleket adına siyaset yapıyoruz, onlarda memleket adına bu mesleği yapıyorlar” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, CHP’nin seçim beyannamesiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Sırtında yumurta küfesi taşımayanlar boş vaatlerle halkı kandırmaya çalışıyorlar” dedi.

Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti’ne yaptığı ziyarette açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, CHP’nin seçim beyannamesi için, “Bekara boşanmak kolaydır” değerlendirmesinde bulundu.

Aydın, gazetecilerin CHP’nin seçim beyannamesiyle ilgili sorusuna şöyle cevap verdi:

“Sırtında yumurta küfesi taşımayanların boş vaatlerle halkı kandırmaya çalıştıklarını gördük. Daha önceki dönemlerde de hatırlayın, iki anahtar vaat edenler oldu ama milletin elindeki anahtarları aldılar. Dolayısıyla bekara boşamak çok kolaydır derler. Çok önemli bir tabirdir. Kemal Kılıçdaroğlu’nu aslında hesap uzmanı olarak biliyorduk ama hesaptan anladığı da yok. Siz bir şey yaparken bunun kaynağını göstermek zorundasınız, neyle yapacaksınız? Biz yeni petroller, yeni madenler mi bulduk, yok. Gökten altın da yağmadı. Nasıl yaptık? Öncelikle hortumları kestik. O paralar bir yerlere peşkeş çekiliyordu. İkincisi o faizleri düşürdük. Eskiden 100 liranın 85 lirası faize, 15 lirası yatırıma dönüşüyordu, şimdi tam tersi. 100 liralık verginin 15 lirası faize gidiyor, 85 lirası yatırıma dönüşüyor. Şimdi Kılıçdaroğlu gözünü hazinedeki paraya dikmiş. Hazinede 27 buçuk milyar Dolarlık bir para vardı, şimdi bu 120-130 milyar Dolarlara çıktı. İşte Allah muhafaza bunlar gelirse durum vahim. Bunların milleti nasıl 70 kuruşluk sente mecbur ettiklerini çok iyi gördük. Bunların milleti nasıl IMF’ye mecbur ettiklerini, 500 milyon lira alabilmek için, IMF’nin kapılarında kırk takla atardık. Bize vermezlerdi. Türkiye’ye olan güven kaybolmuştu.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim beyannamesindeki vaatlerinin kaynağını açıklayamadığını söyleyen Aydın, “Kılıçdaoğlu, ‘biz sosyal bir devletiz’ dediğimizde, sosyal yardımları arttırdığımızda, fakirimize fukaramıza, garip gurebamıza baktığımızda, kömür dağıttığımızda da bize adete ‘halka dilenci muamelesi yapıyorsunuz’ diyordu. Kılıçdaroğlu şimdi kalkıp bol keseden dağıtıyor. Nerede toplayacaksın, nereden bulacaksın, neye göre dağıtacaksın” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ TEŞKİLATINDAN AĞAD’A ZİYARET

CHP’nin iktidar bir yana, ana muhalefet olamama endişesi yaşadığını kaydeden Ahmet Aydın, “Kılıçdaroğlu iktidar olamayacağını biliyor. Zaten iktidara talip değil. Bu milletin de onu iktidar yapmayacağını çok net biliyor. Kılıçdaroğlu şu anda iktidarı da bırakın, ana muhalefeti koruyabilir miyim derdinde, endişesinde. Bu gidişle CHP ana muhalefeti bile koruyamayacak. Türkiye’yi o mazot kuyruklarından, benzin, yağ, şeker kuyruklarından hatırlayın. Bunlar hep CHP iktidarında oldu. Türkiye’yi yokluğa mahkum ettiler ve bir daha bu millet çok partili sisteme geçtikten sonra CHP’yi iktidara taşımadı, taşımayacaktır” şeklinde konuştu.

İl Başkanı Seyfettin Bilen ise, gazetecilerin bu şehrin en önemli unsurlarından birisi olduğuna işaret ederek, “Sizler şehrin önemli unsurlarından birisisiniz. İktidar ve muhalefetin takipçisisiniz. İnşallah bir bütün olarak, Adıyaman teşkilatı dip diri bir şekilde, heyecanla, 2015 yılındaki seçim zaferimizi en üst seviyede bulmak adına elimizden geleni yapacağız. ‘Yeni zaferlerle, güçlü Türkiye’ sloganıyla yola devam edeceğiz. Bugüne kadar bu yolculukta AK Parti, Adıyamanlılar tarafından kabullenildi. Bu dönemde de yine öyle olacak. Halkımızın yüreklerine ulaşacağız. İnşallah sükunetli bir şekilde, Adıyaman’a yakışan, toplumumuzun genlerinde var olan Adıyaman’a yakışır bir seçim yaşarız” dedi.

AGAD Başkanı İbrahim Aslan ise, AK Parti teşkilatına başarılar dileyerek, “7 Haziran 2015 genel seçimlerinin startını veren AK Parti teşkilatına başarılar diliyoruz. 13 senelik AK Parti iktidarında bazı hizmetler almıştır anca daha eksiklerimiz vardır. Bu eksikliklerin giderilmesi için daha fazla çaba bekliyoruz. Komşu illerle kıyasladığımızda biraz gerilerdeyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde kentimiz için basın olarak, iktidar ve muhalefetle iyi ilişkiler içerisindeyiz. Bundan sonrada iyi olacaktır diye ümit ediyorum. Spor alanında daha fazla kentimize yatırım yapılması gerektiğine inanıyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz