Siyaset

“Sorunlarla Boğuşan Bir Ülke Haline Geldik”

CHP Aday Adayı Dr. M. Selçuk Tabak:

“Sorunlarla Boğuşan Bir Ülke Haline Geldik”

 

CHP Adıyaman Aday Adayı Dr. M. Selçuk Tabak, ülkenin birçok sorunla boğuşmak zorunda bırakıldığını dile getirerek, bu sorunların çözümünün ancak CHP iktidarları ile olacağını söyledi.

7 Haziran genel seçimleri için CHP’den Adıyaman ilinden aday adaylığını açıklayan Dr. M. Selçuk Tabak, dünyanın her yerinde rastlanan şiddet olaylarının artık Türkiye’de de iyice kendini hissettirdiğini söyledi.

Ülkenin birçok sorunla aynı anda boğuşmak zorunda bırakıldığını da dile getiren Tabak, Mersin’de daha sadece 20 yaşındayken işkence gördükten sonra yaşam hakkı elinden alınan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesinin de bu sorunlardan kaynaklandığını belirtti.

Türkiye’de kadınlara ve gençlere yönelik ideolojik tavrın olduğunu da sözlerine ekleyen Dr. M. Selçuk Tabak, “Dünyanın birçok yerinde yaşanan şiddet olayları ülkemizde de yoğun bir şekilde yaşanmaya başladı. Çocukluğumun geçtiği bölge olan Besni ve Gölbaşı ilçelerindeyken, 4 Nisan 1977 yılında, tek başıma belediye otobüsüne binip Kızılay’da inip, TED Ankara Kolejine yürüyerek o akşam ki ilk Okuma Bayramı provalarına katıldığımda henüz 7 yaşındaydım ve ne ailemin, ne benim, ne de toplumun hiçbir endişe yaşamamıştık. O günkü sokak huzuru ve güvenliği artık hayal haline gelmiştir. Biz anneler-babalar olarak her akşam çocuklarımız eve sağ salim dönebilecekler mi endişesiyle anksiyetesiyle boğuşmak zorunda kalıyoruz. Çeşitli şiddet olaylarından dolayı sokaklara çıkmaya korkan, bizim de içerisinde bulunduğumuz yeni neslin durumu hepimizi üzüyor. Özellikle kadınlarımıza ve gençlerimize yönelik şiddet olayları, kadın katliamını besleyen sistemden dolayı, en temel hakları olan yaşam hakları ellerinden alınan kadınların sayısı her geçen gün artmaktadır. Yaşam hakkı kutsaldır ve kadınlar tüm insanlar gibi özgür, korkusuz yaşamak istiyor. İktidarlar bu en doğal insanlık talebini yerine getirmek ve bunu sağlamakla yükümlüdürler. Özgecan’ın duyuramadığı çığlıklarına, kulaklarını kapatanlara inat, duyuruncaya kadar mücadelemiz devam edecektir” dedi.

Bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak, insanların daha medeni ve daha insana yakışır ve daha sağlıklı koşullarda çocuk sahibi olabilmeleri, ailenin tutkalı, betonu, çimentosu olan çocuklarını, mutlu bir aile çatısı altında büyütebilmeleri için her türlü fedakârlıkta bulunduğum için bu konuda taraf sayıyorum.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu