Siyaset

Siyasette Küfür Polemiği

Doğan’dan Fırat’a Küfür İddiası

Siyasette Küfür Polemiği

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat’ın Adıyamanlılara küfrettiği iddia edildi. Fırat, bu iddiaları yalanlayarak, seçim üzeri çamur at, izi kalsın mantığı güdüldüğünü söyledi.

CHP eski İl Başkanı ve Milletvekili aday adayı Bilal Doğan, Adıyaman Milletvekili Salih Fırat’a ait olduğunu iddia ettiği hakaret içerikli ses kaydını basın mensuplarına dinletti.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr.Salih Fırat ise iddiaları kesin dille yalanlayarak bu sesin kendisine ait olmadığını, montaj olduğunu belirtti. Fırat, “Akıl var mantık var. Ben nasıl böyle bir şey konuşurum. Seçim sürecinde çamur at izi kalsın mantığı güdüyorlar. Bunu kimin yaptığını bilmiyorum ancak bu bir kumpastır. Adli mercilerde hakkımı arayacağım” dedi.

CHP eski İl Başkanı ve Milletvekili aday adayı Bilal Doğan, Fırat’ın Adıyaman halkına küfrettiğini iddia etti. Bilal Doğan bir ses kaydı dinleterek, Fırat’ın derhal milletvekilliğinden istifa etmesi gerektiğini vurguladı.

 

İsimsiz maille ses kaydı

Bilal Doğan, açıklamasında şunları söyledi:  “Tarafımıza gelen isimsiz bir maille Adıyaman’ın bir milletvekilinin bütün Adıyamanlılara küfrettiği apaçık ortadadır. Dikkatlice dinlediğimizde bu ses kaydının, partimize ihanet edip AK Parti’ye katılan Milletvekili Salih Fırat’a ait olduğu açıktır. Salih Fırat eğer bu ses kaydının kendisine ait olmadığını ispat etmezse, bu sesin sahibi Salih Fırat’tır. Bundan sorumlu Salih Fırat’tır.” dedi.

Doğan, “Salih Fırat, ya bu sesin kendisine ait olmadığını ispatlayacak. Sesin ona ait olduğu apaçık ortadadır. Sesini dinleyen herkes sesini tanıyor.  Ama ‘benim değil’ diyebilir ama o nedenle ispatlama hakkı vardır; aksini ispatlama hakkı vardır. Ama ispat edene kadar bu ses onundur. Bu sorumluluk kendisinindir. Adıyamanlı hemşehrilerimize ettiği küfürlerden dolayı da derhal milletvekilliğinden istifa etmelidir. Bir milletvekili kendisini seçen insanlara, temsil ettiği insanlara küfür edemez. Böyle bir hakkı yoktur, asla olamaz.  Derhal istifaya davet ediyoruz. Eğer istifa etmez ise, AK Partinin derhal kendisi hakkında disiplin işlemlerinin başlatılmasını ve partiden ihraç edilmesi gerekir. Meclis nezdinde dokunulmazlığının kaldırılması için de hemen beklemeden derhal işlemlerin yapılması gerekir.

Eğer AK Parti Genel Merkezi üzerine düşeni yapmaz ise, Salih Fırat hakkında işlem yapmaz ise, bu edilen küfürlere AK Parti’de ortaktır. AK Parti Genel Merkezi gereğini yapmak zorundadır. Yapmaz ise AK Partide sorumludur. Biz bu konunun takipçisi olacağız. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Çünkü bütün Adıyamanlılara küfürler ediyor, hakaret ediyor. Ve ben buradan bütün hemşehrilerime sesleniyorum. Bu küfrü eden milletvekili hepimize, bütün Adıyamanlılara küfür etmiştir. Bütün Adıyamanlıları da Cumhuriyet Savcılığına hakaretten suç duyurusunda bulunmaya davet ediyorum.”

 

Bu bir kumpastır ve hakkımı arayacağım

Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, iddiaları kesin dille yalanlayarak bu sesin kendisine ait olmadığını, montaj olduğunu belirtti. Fırat, “Akıl var mantık var. Ben nasıl böyle bir şey konuşurum. Seçim sürecinde çamur at izi kalsın mantığı güdüyorlar. Bunu kimin yaptığını bilmiyorum ancak bu bir kumpastır. Adli mercilerde hakkımı arayacağım” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu