Siyaset

Özgündüğz’den AK Parti’ye Karabulut Benzetmesi

Özgündüğz’den AK Parti’ye Karabulut Benzetmesi

 

CHP’li Özgündüz: “AKP iktidarı bir kara bulut gibi güneşin önünü geçici olarak kapatabilir ancak o güneşin ışığını hiçbir zaman yok edemez”

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, “AKP iktidarı bir kara bulut gibi güneşin önünü geçici olarak kapatabilir ancak o güneşin ışığını hiçbir zaman yok edemez” dedi.

Partisinin genişletilmiş il ve ilçe toplantısına katılmak üzere Adıyaman’a gelen Özgündüz, parti binasında basın toplantısı düzenledi.

Burada gazetecilere açıklamada bulunun Özgündüz, AKP’nin milletvekillerinin son zamanlarda Cumhuriyet’e ve kurucusu olan Atatürk’e dil uzatmaya başladıklarını öne sürdü.

Cumhuriyet’i bir reklam arası olarak gören zihniyetin dilinin çözülmeye başladığını savunan Özgündüz, AKP grubunun gerçek niyetlerini ortaya koymaya başladıklarını ifade etti.

Cumhuriyet güneşinin 1923’te doğduğunu anlatan Özgündüz, şunları kaydetti:

“AKP iktidarı bir kara bulut gibi güneşin önünü geçici olarak kapatabilir ancak o güneşin ışığını hiçbir zaman yok edemez. O ışığın insanları aydınlatmasına ve insanlara can vermesine engel olamaz. Dolayısı ile AKP, 12 yıllık bir buluttur, hatta bir fırtına ve borandır ve inşallah bu seçimlerde bu ülkeyi bu buluttan ve fırtınadan kurtaracağız. Yeniden Osmanlı padişahlığını getirmeye çalışan ve ülkenin başına padişah olarak geçmeye çalışan Recep Tayyip Erdoğan ve yaverlerine bu seçimlerde gereken dersi vereceğinize ve önümüzdeki seçimlerde bunların padişahlık hayallerini kursaklarında bırakacağınıza inanıyorum”

17 – 25 Aralık yolsuzluk operasyonuna da değinen Özgündüz, şöyle devam etti:

“Bildiğiniz gibi ülkemizin yaklaşık 1 yıldır gündemini işgal eden 17-25 aralık rüşvet ve yolsuzluk olayı bütün engellemeler ve inkar politikalarına rağmen araştırma komisyonuna getirildi. Burada 9 AKP’li milletvekilinin oyu ile yüce divana sevk etmeme kararı çıktı. Geçen hafta yapılan meclis oylamasında AKP’nin hak hukuk tanıyan, vicdanının sesini dinleyen, helal haram bilen 48 onurlu milletvekili dışında diğerlerinin de oyu ile bu yolsuzluk ve hırsızlık olayı üstü şimdilik kapatıldı. Biz düne kadar CHP olarak bu 4 hırsızlık ve yolsuzluk şüphelisi olan bakana sahip çıkmayın ey AKP gurubu dedik, Eğer hırsızlık ve yolsuzluk yapmış ise gitsin ve hesap versin ancak AKP’nin 48 milletvekili dışındaki diğer milletvekilleri de bu hırsızlık suçuna ortak oldular. Dolayısı ile bu saatten sonra sadece 4 bakan değil onlarla birlikte onların hesap vermemesi yönünde oy kullanan diğer milletvekilleri de bu suça iştirak etmişlerdir. Şunu da herkes bilmeli ki bu olay kapanmadı. Bu olay şimdilik AKP’nin sayısal üstünlüğü ile üstü kapatıldı. 15 yıllık zaman aşımı süreci vardır. Bütün deliller toplanmış ve meclis soruşturma komisyonuna girmiştir. İmha etmeye çalıştıkları tapeler, ses kayıtları da devletin arşivinde olduğu gibi bizde de vardır. Yarın iktidara geldiğimiz zaman daha doğrusu mecliste 276 namuslu milletvekili bulduğumuz anda bu dosyayı yeniden açacağız ve bu 4 kişiyi hak ettikleri yere, yani yüce divana göndereceğiz.” (BHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu