Siyaset

“Olması gereken oluyor”

Aydın, Bakanlar Kuruluna Başkanlığı Değerlendirdi

“Olması gereken oluyor”

 

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu’nu toplaması ile ilgili konuştu.

Toplantıyı “Olması gereken bir şey” sözleriyle yorumlayan Aydın, “Birileri Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasına fitne sokabilir miyiz diye düşünüyor. Onlar bilmeli ki bu bir dava arkadaşlığıdır ve bu dava arkadaşlığı devam edecektir” dedi.

Ahmet Aydın’ın açıklamaları şöyleydi: “Şu anda Cumhurbaşkanımızın yaptığı tamamen Anayasal bir olay. Tamamen yasalara uygun bir durum ki Anayasamız yürütmeyi erkini tarif ederken de birinci sırada Cumhurbaşkanı’nı tarif ediyor. Aykırı bir şey değil. Olması gereken bir şey.”

 

Güçlü Cumhurbaşkanı Makamı Oluştu

Aydın, “Tamamen kendi kendini doğrulayan her zamanki gibi Sayın Cumhurbaşkanımız milletin yine her derdiyle ilgilenecek, her sorunuyla ilgilenecek ve şu anda çok daha güçlü bir Cumhurbaşkanlığı makamı oluşmuş olacak. Güçlü bir Başbakanımız var aynı zamanda. Güçlü Cumhurbaşkanı, güçlü Başbakan profiliyle birlikte inşallah bu ülkenin birçok sorunlarını beraberce uyum içerisinde çözecek.” dedi.

Uyumun sevindirici olduğunu söyleyen Aydın, “Dolayısıyla bu uyumun olmasının aslında sevindirici olması lazım. Hani birileri bekliyor tabi fitne fesat odaklar…  Acaba Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasına bir fitne sokabilir miyiz? Bu manada karşı karşıya getirebilir miyiz? Ama onlar şunun farkında olsunlar ki;  bu bir dava hareketi, bu bir misyondur. Biz Hakk’ın rızası ve halkın duası için çalışıyoruz. Halka hizmet için çalışıyoruz ve bu dava arkadaşlığı geçmişten beri var olmuş bugün bu dava arkadaşlığı artarak devam edecek. İleride de yine bu dava arkadaşlığı olacak.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu