Siyaset

“Muhalefet, milletin mesajını okuyamıyor”

Milletvekili Fırat’lardan Gazetemize Ziyaret

“Muhalefet, milletin mesajını okuyamıyor”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, 7 Haziran seçimlerinde oluşan tabloyu en iyi algılayan ve milletin mesajını en iyi okuyan partinin AK Parti olduğunu, diğer partilerin milletin mesajını okumamakta direndiğini söyledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekilleri İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat, beraberinde AK Partili yöneticiler olduğu halde gazetemizi ziyaret ederek, gazetemiz sahibi Mustafa Yücekaya ile bir süre sohbet etti, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerinin üzerinde geçen süre boyunca, AK Partinin ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sorumlu davrandığını belirterek, “Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan görevi alır almaz, hiç parti ayrımı yapmadan görüşme trafiğini başlattı. Esas olanın millet olduğunu, ülkenin geleceği olduğunu söyleyerek, parti menfaatini gözetmeden görüşme yaptı.” dedi.

Fırat, “Muhalefet ise 7 Haziran akşamından itibaren yapıcı bir yol izlemedi, milletin ‘koalisyon’ mesajını doğru okumaya bile çalışmadı. Başından bu yana bütün kapıları kapatarak, siyaset yaptığını sandılar.” dedi.

 

Millete kapı kapatılmaz

Fırat, siyasi partilerin millete ve ülkenin geleceğini kapı kapatma lüksleri olmadığının altını çizerek, “Eğer millet koalisyon istemişse, muhalefetin üzerine düşeni yapması, elini taşın altına koyması ve ülkenin içinde bulunduğu durumdan daha ileriye taşıyacak, huzur ve güveni sağlayacak, barışı tesis edecek, çözüm sürecini sürdürecek ve yatırımlarıyla daha güzel bir ülkenin kapılarını aralamak gibi önemli görevlerini yerine getirmeleri gerekirdi. AK Parti, seçimden birinci parti olarak çıktı, en çok oyu alan, en fazla temsiliyeti bulunan partidir. Muhalefet, kapı kapatırken, AK Partiye bu milletin verdiği oyu hiçe saydığı anlaşılıyor.” dedi.

 

Takdir sayın cumhurbaşkanınındır

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevi cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iade edeceğini, bundan sonraki süreç için de takdirin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da olduğunu söyleyen Fırat, “AK Parti seçime de hazırdır, verilen her türlü göreve de. AK Partinin köşe bucak kaçacağı bir durum söz konusu değildir. Millete hizmetten kaçılmaz, ülkeye hizmetten kaçılmaz ve siyasi partilerin varlık sebebini unutarak siyaset yapmak AK Partiye yakışmaz” dedi.

 

AK Parti Bütün yolları denedi

Fırat, AK Partinin seçimden bu yana bütün yolları denediğini, hep uzlaşmacı olduğunu belirterek, “Bundan sonraki süreçte de muhalefetin tavrını göreceğiz. Eğer seçim kaçınılmazsa, AK Parti olarak her zaman güvendiği milletimizle seçime gitmeye hazırız. Bizim oy kaygımız, liste kavgamız yok. Bizim derdimiz, milletimizin derdidir” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı