Siyaset

Milletvekili Yetiş: “Adıyaman Bu Oyunu Bozar”

Milletvekili Yetiş: “Adıyaman Bu Oyunu Bozar”

Son günlerde Kobani’deki çatışma ortamından dolayı Adıyaman’da meydana gelen olaylara karşı Ak Parti Adıyaman Milletvekili Dr.M.Murtaza Yetiş sağduyu çağrısı yaptı.

Tarihinde şiddet olaylarına rastlanılmayan şehirlerden biri olan Adıyaman’da son dönemde oluşturulmaya çalışılan kaos ortamına çanak tutanlara ve yaşananlara ilişkin Milletvekili Yetiş sağduyu çağrısı yaparak “ Adıyaman huzur kenti olarak örnek olmaya devam edecektir” dedi.

Baskı ve şiddetle tarihin hiçbir döneminde sorunların çözülemediğini belirten Yetiş, “IŞİD tıpkı PKK/PYD gibi bir terör örgütüdür. Ortadoğu coğrafyasının kalbine saplanmaya çalışılan bu terör belasından er geç huzur ve barış arayan tüm kesimlerin ortak çabasıyla kurtulacağız. Bu tip provokasyonların tutmayacağını bile bile Adıyaman’ın huzuruna kastedenler bu işten bir sonuç alamayacaklarını bilsinler. Adıyamanlı kardeşlerimiz asla bu kaos ve çatışma ortamına prim vermeyecek ve Adıyaman huzur kenti olarak örnek olmaya devam edecektir. Kobani’de yaşanan dram sadece Türkiye’nin sorunu değildir. Uluslararası bu sorunun müsebbibi Türkiye’ymiş algısı oluşturmaya çalışanlar Esad zaliminin işlediği insanlık suçlarını neden görmüyor. Kobani’deki her kardeşimiz bizim için, hükümetimiz için çok önemlidir. Zulümden kaçan Kobanili kardeşlerimize hükümet olarak kucak açtık. Bütün imkânlarımızla onların yanında olduk, Adıyaman olarak gönüllü aileler ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte binlerce Suriyeli kardeşimize ve son dönemde şehrimize gelen Kobani’li misafirlere sahip çıktık. Buna rağmen ortaya konan vandallıklar ve cinayetler meselenin Kobani olmadığını ispatlamaktadır. Adıyaman bir güneydoğu kenti olarak barış ve huzur kenti olma yolunda en ufak bir geri adım atmayacaktır. Adıyaman’ı bu anlamda bir kaos ortamına sürükleyeceklerini düşünenlere, bir ateş çemberine sürüklemeye çalışanlara Hemşerilerimiz sükûnet içinde gerekli tepkiyi vermişlerdir. Adıyaman terörün uygulama sahası olmayı her zaman reddetmiştir ve etmeye de devam edecektir.” dedi. Adıyaman’ın tüm din, etnisite ve mezhebi kesimlerin demokratik ortamda birlikte huzur içinde yaşamayı başarmış ender şehirlerden biri olduğunu vurgulayan Yetiş, HDP’nin çağrılarının “milleti birbirine kırdıracak tehlikeli çağrılar olduğunu, terörize davranışlarla ile siyaset yapılamayacağını söyledi.

Yetiş, “biz memleketimizi dedelerimizden kardeşliğin, huzurun ve barışın hakim olduğu bir şehir olarak aldık ve çocuklarımıza aynı şekilde bırakacağız” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu