Siyaset

“Milletin kazanımından vazgeçemeyiz”

Vekil Aydın TGRT Habere Konuk Oldu

“Milletin kazanımından vazgeçemeyiz”

 

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, “Türkiye’nin Hedeflerini, Kalkınmasını, Büyümesini Arzulayan, Demokratikleşmesini Önceleyen, Bir Panterimizin Olması Gerekir Ki Güçlü Bir Hükümet Kurulabilsin.”

TGRT Haberde Yusuf Ziya Orhan’ın hazırlayıp sunduğu ‘Gündem Analiz Programına’ canlı yayın konuğu olan AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Koalisyon görüşmelerini değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, her iki partinin de kendine göre değerlerini olduğunu belirterek, kendileri için önemli şeyin milletin menfaati olduğunu söyledi.

Milletin menfaatlerini ön planda tutan, ülkemizin yakalamış olduğu istikrarın devamını sağlayacak bir koalisyonun kurulmasını canı gönülden arzu ettiklerini belirten Vekil Aydın; “7 Haziran seçimi sonrası AK Parti sorumlu siyaset anlayışıyla hareket etmiştir. Milletimizin bize vermiş olduğu mesajı çok doğru bir şekilde okudu ve bunun gereği neyse samimi bir şekilde üzerinde durdu. Bizler siyaset yaparken Türkiye’nin kazanımlarını ön planda tutmaya gayret ettik. Türkiye’nin kazanması durumunda biz siyasi arenada her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. İlk günden bugüne bütün siyasi partileri gezdik, görüşmeler yaptık. Ülkemizdeki istikrarın sürmesi adına güçlü bir hükümet kurulması en büyük arzumuzdur.  Bizim bu düşüncemizin gerçekleşmesi için Türkiye’nin hedeflerini, kalkınmasını, büyümesini arzulayan, demokratikleşmesini önceleyen, bir panterimizin olması gerekir ki güçlü bir hükümet kurulabilsin.

 

Milletimizin Çizdiği Rotada İlerlemek Zorundayız

Türkiye’nin 2023 hedeflerine doğru ilerlemesi ve milletin geleceği açısından önemli olan bir takım reformların yapılması konusunda, demokratikleşme konusunda bir takım önerilerimiz olacak, anayasa ve seçim kanunu babında çok önemli konular gibi. Kısacası Türkiye adına faydalı işler yapacaksak, Türkiye’nin geleceğine yönelik ciddi adımlar atabileceksek, ülkemiz ve milletimize faydalı olacaksa biz elimizi taşın altına koymaya hazırız. AK Partinin 13 yıllık bu ülkeye verdikleri, kazanımları ortadır. Düne kadar memurunun maaşını ödeyemeyecek duruma gelen, İMF’nin kapısının önünde yatan bir ülke konumundan çıkıp nerelere geldiğimiz göz önündedir. Biz elde etmiş olduğumuz kazanımların daha iyisini nasıl yaparızın mücadelesi içerisindeyiz. Süreç neyi getirecek, neyi götürecek hep birlikte göreceğiz. Dört yıl koşulunu doğru bulmuyorum. Şayet kurulan koalisyon faydalı olursa bu devam eder, başarılı olmaz ise sona erer. Bu konuda ısrar etmek, istiyormuş gibi görünüp de istemiyor demektir. Çünkü bizi kim iktidara getirdi, ? tabi ki millet getirdi. O nedenle biz milletimizin çizdiği rotada ilerlemek zorundayız. Son seçimde AK Parti tek başına iktidar olamamış olabilir ancak bu milletin, bu ümmetin tek umudu yine AK Parti olmuştur. İçerisinde ak partinin olmadığı bir hükümeti millet düşünmüyor zaten. Biz milletimizin vermiş olduğu mesajı enine boyuna çok iyi değerlendiriyoruz. Her şeye rağmen bu milletin en büyük umudu AK partidir.” Dedi.

 

AK Parti Bu Milletin Davasıdır

Parti olarak genel ilke ve felsefelerinden ödün vermelerinin mümkün olmadığını belirten AK Parti Grup Başkanvekili Aydın; “AK Parti’yi AK Parti yapan değerler vardır. CHP’nin de kendine göre politikaları var. Taban tabana bakılırsa zıt kutuplarda siyaset yapan iki ayrı siyasi partiden bahsediyoruz. Hükümet kurulurken partiler harmanlanıp yeni bir parti kurulmayacak. Dolayısıyla AK Parti’nin genel ilke ve felsefesinden ödün vermesi mümkün değildir. Bugüne kadar uğruna mücadele ettiğimiz bir takım politikalar, bir takım icraatlar var. Bu kazanımlardan milletimiz adına vazgeçmemiz doğru olmaz. Asıl olan milletin kazanımıdır. Milletin faydasına olacak başka bir alternatif var mı? Yeniden 28 Şubat eğitim mantığını getirelim derseler kusura bakmasınlar biz buna yok deriz. 28 Şubat’ın acılarını ve sıkıntılarını unutmak mümkün değil. 28 Şubat, Türkiye’ye her alanda kayıp etmesine sebep olan bir süreçti. Bu süreçteki mantığın aynısıysa biz kesinlikle böyle bir şeye ortak olmayız. Onun dışında milletimizin faydasına olabilecek, onları sıkıntıya sokmadan, geleceğe güvenle bakabileceği, herkesin çok rahat bir şekilde inancının gereğini yapabileceği, kültürünü yaşayabileceği, dilini konuşabileceği bir başka formülasyon bulabilirlerse gelsinler oturup konuşuruz. Ama onun dışında asla o süreci hatırlatacak, o süreci çağrıştıracak, 28 Şubat sürecindeki baskıyı ve şiddeti yaşatacak bir formülasyona biz onay vermeyiz. AK parti ilkeleri olan, fikirleri olan bir partidir. AK Parti bu milletin bir davasıdır. Herkesin taşın altına ileni koyması lazım. Bütün kırmızı çizgilere rağmen kapıları hep zorlayan AK parti oldu. MHP ile de temaslarımız sürmekte, gerekirse yeniden MHP ile görüşebiliriz. Dolayısıyla zaten hükümetsiz kalması gibi bir şey söz konusu değil. Bir seçim yapılsa dahi bu seçime kadar bir hükümet olur. Yani erken seçim olursa mevcut hükümet devam edebilir. Fakat öbür türlü olsa geçici Bakanlar Kurulu olsa dahi hükümetsiz seçim olmaz.

Diliyoruz ki Türkiye’nin temel problemlerinde bir araya gelebilen ve Türkiye’nin sorunlarını çözmeyi ilke edinen, millet menfaatine dönük bir hükümetin bir an önce kurulması gerekiyor. MHP ile bu iş olur mu, olmaz mı buda var tabi zaten önümüzdeki 10 gün içerisinde bütün bunlar bir hikâyeden ziyade bir gerçeğe dönüşecek ve bu gerçeklik de Türkiye’nin gerçeği olacak. Tabi Hükümetin kurulamaması halinde, seçimin yenilenmesine karar verirse Cumhurbaşkanımız, bu kararı takip eden 90. Günden sonraki ilk Pazar günü olur. Her ne olursa olsun koalisyon da kurulsa, yeniden seçimde olsa bizim tek arzumuz ülkemizin kazanmasıdır, milletimizin istediği neyse onun olmasıdır.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı