Siyaset

“Milletin Derdi, AK Partinin Derdidir”

AK Parti Grup Başkanvekili Aydın;

“Milletin Derdi, AK Partinin Derdidir”

 

TGRT Haberde Yusuf Ziya Orhan’ın konuğu olan AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, 1 Kasım seçimlerini değerlendirerek halkın bu muhalefetin millet adına siyaset yapamayacağını gördüğünü ve AK Partiye yeniden iktidara taşıdığını söyledi.

7 Haziran seçimi sonrası milletin verdiği mesajın muhalefet partileri tarafından iyi anlaşılmadığını belirten, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın; “Seçim öncesi bütün siyasi partiler eteğindeki bütün taşları döktü. Söyleyecek her sözü söyledi. 7 Haziran’dan bu yana da vatandaşımız siyasi partileri test etti. Herkesin samimiyetini ölçtü. Herkesin millete olan sevdasını, hizmet aşkını ölçtü. Netice itibarıyla bir karar verdi ve 1 Kasım günü Milli irade tecelli etti. Çıkan sonuçtan hem milletimiz, hem demokrasimiz kazançlı çıktı. Milletimiz dördüncü kez AK Partiyi iktidara taşıdı. Sadece milletimizin değil, mazlum coğrafyanın da tem umudu AK Parti olmuştur. 7 Haziran seçiminde biz milletimizin vermiş olduğu mesajı çok iyi algıladık ve bu yönde koalisyon çalışmalarımız oldu. Bu süreçte milletimizin AK Partinin samimiyetini gördü. Zaten biz AK Partiyi Milletin partisi olarak görüyoruz. 7 Haziran sonrası milletimiz kimin blok siyaseti yaptığını, kimin hayır siyaseti yaptığını ve kimin terör siyaseti yaptığını çok iyi gördü. Millet adına siyaset yapan, milletin derdiyle dertlenen, millet adına sorumluluktan kaçmayan AK Parti siyasetini de gördü. Milletimiz Türkiye’nin sorumluluktan kaçan muhalefetten daha önemli olduğunu gördü.” dedi.

 

Millet Şiddet Dilini Tasvip Etmiyor

Aydın, “7 Haziran oyları yükselen MHP ve HDP’nin etnik siyaset yapmaya devam ettikleri için 1 Kasım seçiminde hem oyları düştü, hem de milletvekili sayılarında düşüş yaşandı. Çünkü milletimiz artık huzur istiyor, vatandaş güven istiyor. Vatandaş şiddeti, şiddet dilini tasnif etmiyor. Terörü asla ve asla tasnif etmiyor ve artık yeter dedi. Blok siyaseti yapanlar, sorumluluktan kaçıp da hayır siyaseti yapanları, terör siyaseti yapanları ve etnik siyaset yapanları vatandaş adeta sandığa gömdü. 13 yıl boyunca bu ülkeye ekonomik ve demokratik anlamda büyük kazanımlar sağlayan AK Partiyi de gördü. Biz kendimizi her zaman millete hizmetkar olarak görürken, bir taraftan şiddetten, terörden beslenenler şiddetin ve terörün bitmesini istemezler. Gücünü milletten değil de dağdan aldığını açık açık söyleyenlere vatandaşımız 1 Kasım’da sandıkta en iyi şekilde cevabını verdi. Vatandaş güç bizdedir, millettedir” dedi.

 

Biz İnsanı Yaşatarak Devleti Yaşatıyoruz

Bütün vatandaşları kucakladıklarını belirten Aydın, “Biz bu ülkede yaşayan 78 milyon vatandaşımızı bir ve beraber gördük. Anayasal eşit vatandaşlık temelinde hepsini kucakladık. Biz birileri gibi öldürerek değil, biz insanı yaşatarak devleti yaşatmaya çalışıyoruz ve her kesimi kucakladık. Biz ülkemizin dört bir yanı, 7 bölgesini hep eşit gördük, eşit yaklaştık. Bu ülkede yaşayan her etnik grup, her inanç grubu, her mezhep grubu eşdeğerde kıymetlidir. İnançların, dinlerin, kültürlerin önündeki yasakları biz ortadan kaldırdık. O nedenle ne yaptığınız ve nerede durduğunuz önemli.” dedi.

 

Terörü Herkesin Lanetlemesi Lazım

Aydın, “Terör olaylarını şiddetle kınıyoruz. 2013 yılında IŞİD’e ilk defa terör örgütüdür diyen Türkiye’dir. Ama CHP DHKPC’yi, HDP ise PKK’yı lanetleyemedi. Teröre karşı en çok mücadeleyi Türkiye veriyor. Bu seçimde vatandaş şunu da çok iyi gördü, MHP, CHP, HDP, Paralel Yapı, İllegal Örgütler, IŞİD, DHKPC, PKK, içeriden ve dışarıdan pek çok unsur pek çok medya organları ya da sermaye grupları tek bir şeyde uzlaştılar Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu düşmanlığı ve AK Parti karşıtlığı oldu. Biz hiç kimseyi dilinden, dilinden, mezhebinden ve düşüncesinden dolayı ayırt etmedik. Bizim tek derdimiz millete hizmet etmektir. 7 Haziran seçimi sonrası milletin gidin mecliste demokratik ortamda siyaset yapın dediği, HDP 7 Haziran sonrası biz gücümüzü milletten değil, PKK’dan alıyoruz dedi. Millet size gidin siyaset yapın, sorunları demokratik yollarla çözün dedi, terörü destekleyin demedi ve madem gücünü terörden alıyorsa o zaman biz onlara gününü gösteririz dedi ve 1 Kasım’da gösterdiler.” dedi.

 

Vatandaş Huzur ve Kardeşlik İstiyor

Aydın, “Çünkü vatandaş artık huzur istiyor, vatandaş ardık kardeşlik istiyor, kardeşlik artık huzur istiyor. Vatandaş toplumsal bütünleşme istiyor. İstikrar istiyor, istikrar olursa eğer terörle mücadelede başarılı olursunuz, istikrar ederse güven ortamı, huzur ortamı olur. İstikrar devam ederse dış politikada çok daha etkili kararlar alırsınız. 1 Kasım da AK Partinin tek başına iktidar olmasının ardından dünyadaki liderlerin tekrardan ülkemize bakış açışı, duruşu değişti. Kaosa, krize, pek çok sıkıntılı alanlara millet geçit vermedi. Millet huzur içinde emin ellere tek başına iktidarı bıraktı. Bizde milletimizin bu teveccühüne layık olma adına var gücümüzle çalışacağız. Yükümüz bundan böyle daha da arttığının farkındayız.” dedi.

 

Milletin Derdi Ak Partinin Derdidir

Halkın beklentilerinin öncelikleri olduğunu söyleyen Aydın, “Seçim beyannamemizde vermiş olduğumuz vaatler var. Bu milletin talepleri, beklentileri, sorunları dertleri neyse AK Partinin öncelikleri de o olacaktır. Milletin derdi AK Partinin derdidir. Yeni anayasa olmazsa olmazlarımız arasındadır. Bu gömlek artık Türkiye’ye dar gelmektedir. Darbe ruhuyla hazırlanan bu anayasanın artık 2023 hedeflerine doğru koşan Türkiye için yetmediğini hep söyledik ve dolayısıyla 2007 yılından bu yana çok ciddi çabalar ortaya koyduk. Maalesef muhalefet partiler her şeyin altına imza atmamıza rağmen onu bile çıkaramadık. Yeni anayasanın bu ülke için elzem olduğunu görüyoruz.” dedi.

 

Herkes Bu Ülkenin 1.Sınıf Vatandaşıdır

Aydın, “Biz birlikten, kardeşlikten ödün vermedik. Biz bu ülkenin çimentosu olduk, 78 Milyonu kucaklamaya çalıştık. Toplumsal bütünleşmeyi sağlamaya çalıştık. Atmış olduğumuz adımlar, yapmış olduğumuz reformlar hep buna yönelikti. Artık ülkemizde öteki diye bir şey yok. Herkes bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıdır. Bunun önünde ne kadar engel varsa kaldırdık.” dedi.

 

Halk Terörle Mücadeleye Destek Veriyor

Halkın terör olayları istemediğini belirten Aydın, “Terör olduğu sürece bizimde terörle mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Türk Silahlı kuvvetlerimiz etkili bir şekilde operasyonlarını sürdürüyor. Bölge halkı terör olaylarından en çok zarar görenlerdir. Vatandaşımız artık teröre prim vermediğini 1 Kasım seçiminde bir kez daha ortaya koydu. Halkımız kimin terörün yanında, kimin terörün karşısında olduğunu da çok iyi görüyor. Biz halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bir taraftan terörle mücadele edeceğiz, diğer taraftan da kimseyi ötekileştirmeden bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı olarak herkesi kucaklamaya devam edeceğiz 1 Kasım seçiminde istikrardan yana, milli iradeden yana oyunu kullanan ve milletin partisi olan AK Partiyi bir kez daha iktidara taşıyan, milletin geleceğini, istikrarını düşündükleri için Tüm Türkiye teşekkür ediyorum. Bize güvenen milletimize karşı Rabbim bizleri mahcup etmesin.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı