Siyaset

“Millete hizmet için ‘varım’ diyoruz”

AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı

“Millete hizmet için ‘varım’ diyoruz”

 

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, “4 Ekim’de beyannamemizi halkımızla paylaşacağız. Halkımıza birebir de hitap edecek, dokunacak olan önemli ve sürpriz sayılabilecek hususların olacağını düşünüyorum” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlenen 26. Dönem Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda gazetecilerin sorularını cevapladı. AK Parti’deki bir etkinliğin tüm Türkiye’nin ilgi odağında olduğunu belirten Aydın, “Milletimiz ve bu mazlum coğrafya için hayırlara vesile olsun. Çok değerli aday kardeşlerimiz var. AK Parti’nin insan kaynağı o kadar zengin ki belki tek bir 550 kişilik değil en az 10 tane 550 kişilik liste yapabilirdik ama bu 550 ile sınırlıydı. Bugün bu arkadaşlarımız hem kendi bölgelerinin hem de tüm Türkiye’nin milletvekili olacaklar. ’Bu hizmette ben de varım’ diyorlar. Bu millete yardım etmek, dertlerine derman olmak için ’ben de varım’ diyen tüm kardeşlerimize, aday adaylarımıza hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Açıklamaların ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aydın, AK Parti’nin seçim vaatlerinin yer aldığı seçim beyannamesinde yeni Anayasa ve çözüm sürecinin hangi şekilde yer alacağının sorulması üzerine, “Bunlar stratejik konular, ülkenin umudu, beklentisi neyse o noktada muhakkak ki beyannamede ifadeler olacak. Sabredelim, 4 Ekim’de yine bu salonda beyannamemizi halkımızla paylaşacağız. Halkımıza birebir de hitap edecek, dokunacak olan önemli ve sürpriz sayılabilecek hususların olacağını düşünüyorum” dedi.

 

AK Parti Adaylarını Tanıttı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmasının bir bölümünde şunları söyledi;

“Güzel ülkemizin her bir köşesinden Ankara’ya teşrif eden değerli dava arkadaşlarım, aziz milletimizi temsil etmek için yola çıkan muhterem aday arkadaşlarım, saygıdeğer konuklar; hepinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyorum, haydi bismillah diyorum. Her şeyden önce bu kutlu yürüyüşün başlangıcında haydi bismillah derken vatanımızın birliği ve beraberliği, milletimizin istiklali ve istikbali için şehit düşmüş bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, ailelerine taziyelerimizi bir kez daha sunuyorum. Allah mekanlarını cennet eylesin, emanetlerini taşıma kudretini bize nasip eylesin.

Başbakan Davutoğlu, “İlk günkü aşkla ve bu aziz dava arkadaşlarımızla yolumuza kararlı bir şekilde devama muktediriz ve inşallah menzile kadar omuz omuza yürüyeceğiz.

Değerli dava arkadaşlarım; milletleri zor zamanlarda o zor zamanların içinden çıkaran öncü kadrolar yüceltir. Zor zamanlarda söyleyecek sözü olan, yürüyecek yolu olan kadrolar milletin önündeki engelleri aşar ve tarihi yürüyüşte onlara yeni hamle imkanları sunar. İşte AK Parti milletin bağrından çıkan böylesi bir kadronun başlattığı tarihi bir hareketin adıdır.

Kurucu Liderimiz, Genel Başkanımız, şimdi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğü ve liderliğiyle başlayan bu hareket mutlak surette hedefine ulaşacaktır.

Şimdi dün Sayın Cumhurbaşkanımızla milyonlara hitap ederken de vurguladığımız gibi bu kutlu yürüyüş nesilden nesle her adımda daha da güçlenerek devam edecek. Biraz önce seçim şarkımızda da vurgulandığı gibi ilk günkü aşkla son nefese kadar yürüyeceğiz. İlk günkü aşkla son nefese kadar yürümeye hazır mısınız? (“Hazırız” sesleri) Hazır mısınız? (“Hazırız” sesleri) Allah aşkımızı daim, söylenecek sözümüzü etkili, ulaşılacak menzilimizi yakın kılsın. (“AK Gençlik burada, Hoca’sının yanında” sesleri) Biz de her zaman sizinle birlikteyiz.

Şimdi aziz kardeşlerim, yeni bir seçime yeni bir aday listesiyle onurla yürürken demokrasiyi egemen kılmaya, milli iradeyi egemen kılmaya var mıyız?

Değerli arkadaşlar, şimdi son üç ay içinde yaşadıklarımıza bir kez daha bakalım. 7 Haziran seçimleriyle 258 milletvekili almış olmamıza rağmen tek başına iktidar olamamamızın sonucunda Türkiye’nin bir kaosa, bir krize yöneleceğini düşünenler, aslında son üç ay içinde şunu gördüler ki, Türkiye’de siyasetin mayası, omurgası AK Parti’dir ve AK Parti olmadan Türkiye’de siyasete şekil de, dizayn da verilemez.

 

Değerli aday arkadaşlarım, sizlerden bu seçim döneminde bazı özel ricalarım var.

Birincisi; siyasetimizin felsefesi milletle birlikte siyaset yapmaktır. Sizler milletimizin temsilcilerisiniz, milletimizin bağrından çıktınız, bu yürüyüşte ilk günkü aşkla haydi bismillah derken, lütfen milletimizle bağınızı hiçbir şekilde koparmayınız. Milletin temsilcisi demek, millete herhangi bir şekilde hükmedecek kişi demek değil, aksine milletin derdiyle dertlenen, milletin ıstırabıyla ıstıraplanan, milletin sevinciyle sevinen, milletin iradesini Ankara’ya taşıyan kadrolar demek. Temsil ettiğiniz, bağrından çıktığınız milletimize her zaman sahip çıkın.

İkincisi; 7 Haziran seçimlerinde bir iç muhasebe yapacağımızı söyledik, milletimizin mesajını aldığımızı söyledik, bu mesaj da bir erdemliler hareketi olan AK Parti hareketinin erdeminin yürüyen timsali olacaksınız. Bizde tevazu vardır, bizde mahviyet vardır, bizde aşk, bizde sevda vardır. Bize kibir, bize şatafat, bize tekebbür yakışmaz. Her birimiz, başta sizinle birlikte bu yola çıkmış bir nefer olarak ben, her birimiz bir erdemliler hareketinin mensubu olarak en güzel bir tutum ile siyasi ahlakın gerçek temsilcileri olalım.

Üçüncüsü; AK Parti hareketi Türkiye’de her türlü ötekileştirmeyi, her türlü dışlamayı ret ederek yola çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımız 14 Ağustos 2001’de yaptığı konuşmada milleti kucaklamaktan, ortak akıldan, ortak vicdan hareket ettiğimizi söyledi. İşte şimdi burada bütün kutuplaştırıcı söylemlere, blok siyasetine karşı sizden ricam, milletimizin her ferdini kucaklamanızdır. İster AK Parti’ye oy vermiş olsun ister vermemiş olsun, ister bize taraftar olsun ister karşı olsun, bu milletin her ferdi azizdir, her ferdinin onuru sizin ve bizim onurumuzdur. Üslup olarak sadece ve sadece mahviyet ve muhabbet üslubu kullanacağız. Bizi eleştirenlere en güçlü şekilde karşılık vereceğiz. Bize baskı kurmak isteyenler karşısında dimdik ayakta duracağız. Ama bizim üslubumuzda hiçbir şekilde siyasi nezakete aykırı bir tutum olmadı, olmayacak.

Ve nihayet felsefemize, tutumumuza, üslubumuza uygun olarak hep beraber vizyonumuzu anlatacağız. Bırakın onlar karalasınlar, bırakın onlar nefret dili kullansınlar, onlara nefret, bize muhabbet yakışır. Onlara hiddet, bize merhamet yakışır. Onlara şiddet, bize rahmet ve bereket yakışır. (“Tezahürat” sesleri) Aşkı bitmeyen gençler 1 Kasım’a yürümeye var mıyız? (“Varız” sesleri) 1 Kasım’a ilk günkü aşkla yürümeye var mıyız? (“Varız” sesleri) Aziz gençler, değerli dava arkadaşlarım hazır mısınız? (“Hazırız” sesleri) Hazır mısınız? (“Hazırız” sesleri) İşte hiç yorulmayan AK Parti hareketinin mensupları burada inşallah 4 Ekim’de yine burada seçim beyannamemizi açıklayacağız, vizyonumuzu ortaya koyacağız, 13 yıllık birikim üstünde şimdi nereye doğru 2023 hedefine doğru nasıl bir yol izleyeceğimizi milletimizle paylaşacağız.

Ayrıca buradan sözlerime son vermeden önce diğer siyasi parti liderlerine çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin hep beraber şiddete ve teröre karşı birleşelim. “

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı