Siyaset

Mescid-i Aksay’ı Kirletenler Lanetlendi

Mescid-i Aksay’ı Kirletenler Lanetlendi

 

İHH Adıyaman İl Başkanlığı tarafından Adıyaman’da, Cuma namazı sonrası Mescid-i Aksa protestosu yapıldı.

Demokrasi Parkında düzenlenen basın açıklamasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, açıklamaya Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, STK temsilcileri, dernek başkanları siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Basın açıklamasını okuyan İHH Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş, “Siyonist işgal devam ettiği sürece, Mescid-i Aksa tehdit altındadır. Bugün Yahudi, Mescid-i Aksa’nın altını oyarak Müslümanların şerefiyle oynuyor. Bu saldırılar bütün İslam ümmetine yönelik saldırılardır. Siyonistler Yahudi olmayan herkese ve Yahudilere ait olmayan her şeye karşı kin ve nefret besliyor. Müslüman Filistin halkına olmadık eziyetler yapan Siyonist İsrail, Allahın mescidini yok ediyor. Oysaki bu mescit sırf Allaha ibadet edilmesi, ona kulluk görevinin yerine getirilmesi için inşa edilmiştir. Bu mescit bütün Müslümanların kutsalıdır. Müslümanların kutsalına yönelik saldırılar, bütün Müslümanları er ya da geç harekete geçirecektir. Bizler bu kutsal mabedin savunmasının sadece Filistinli kardeşlerimizin omuzlarına kalmasını istemiyoruz. Sorumluluk topyekun İslam ümmetine aittir. Eğer bir gün Mescid-i Aksa’nın başına bir şey gelirse bunun sorumlusunun Siyonist İsrail olduğunu beyan ediyoruz. Ey Siyonist İsrail şunu bil ki, Mescid-i Aksa yanlı değildir. Ve bundan sonra Mescid-i Aksa’ya ve onun çevresindeki İslam direnişçilerine yönelik her saldırıda sizin kapınıza dayanacağız. İşte yakında özgür Filistin sloganıyla, binlerce insan ve birçok gemiyle yine geliyoruz. Sen istemesen de, inşallah biz kardeşlerimize ulaşacağız. Yine Adıyaman’dan Filistin’e yardım gelecek. Yine Filistinli kardeşlerimizle kucaklaşacağız ve kardeşlerimizle Gazze’de kol kola dolaşacağız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından dualar edildi. Dualar edildiği esnada çoğu kişi yaşanan olaya dayanamayarak gözyaşlarını tutamadı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu