Siyaset

Kaymakam Budan, siyaset için istifa etti

Kaymakam Budan, siyaset için istifa etti

 

Gölbaşı Kaymakamı Ali Edip Budan, AK Parti Malatya Milletvekilliği aday adaylığı için kaymakamlık görevinden istifa etti.

Kaymakam Budan,  yaptığı açıklamada, meslekte 12 yılını doldurduğunu, kaymakamlık, vali yardımcılığı, il özel idare genel sekreterliği görevlerini yapmış biri olarak devlette yönetim anlamında, idari kademesinde ciddi bir tecrübesinin oluştuğunu söyledi.

Vatandaşlarla olan ilişkilerinde, her zaman halkın içinde olan, onların ihtiyaçlarını yerinde görüp çözdüklerini belirten Budan, yereldeki talepleri, ihtiyaçları tespit edip çözdüklerini ifade etti.

Özellikle son büyük şehir yasasından itibaren artık hizmetin daha çok yerel idarelere kaydırıldığını anlatan Budan, şunları kaydetti:

“Bizi artık milletimize ve devletimize hizmet noktasında siyaset kurumunu tercih etme noktasına getirdi. Dolayısıyla 7 Haziran 2015 günü yapılacak olan milletvekili genel seçimlerinde memleketimiz olan Malatya’dan hem halkın teveccühü hem AK Parti Genel Merkezi’nin takdiri ile Malatya milletvekili olarak milletimize ve devletimize hizmet etmek amacıyla siyaset kurumunu tercih ederek hizmet için bu yola giriyorum. Büyüklerimiz de uygun görürse ve bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetlerimiz, çalışmalarımız ve çalışma şeklimiz değerlendirildiğinde bu tecrübeye sahip olduğumuz bir noktada çalışmak istiyoruz. İnşallah nasip kısmetse, kısmetimizde varsa Malatya Milletvekili olarak seçimlere katılmak istiyoruz.”

 

Ali Edip Budan Kimdir?

Ali Edip Budan 27 Ekim 1979 tarihinde Malatya’da doğdu. Eğitim hayatına Malatya Gazi İlkokulu’nda başladı, Anadolu Ticaret Lisesi’ni bitirdikten sonra, lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. 04 Şubat 2003 tarihinde Elazığ Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Sırasıyla Bursa Büyükorhan, Elazığ Baskil ve Bursa Harmancık İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. 1 yıl süre ile İngiltere’nin Sheffield Üniversitesi’nde Pre. MBA kursu aldı. 13 Nisan 2006 tarihinde Bolu Dörtdivan Kaymakamlığı’nda göreve başladıktan sonra, 19 Ekim 2007 tarihinde Muş İli Korkut Kaymakamlığı’na atandı. 27 Ekim 2008 tarihinde vekâleten İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yürütürken, 27 Temmuz 2009 tarihinde Muş Vali Yardımcılığına atandı. 12/08/2010 tarihinde ise Gölbaşı Kaymakamı olarak göreve başladı. Evli olup 1 çocuk babasıdır. (BHA)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu