“İstikrarlı, Güçlü ve Yeni Türkiye İçin; AK Parti”

06 Haziran 2015 Cumartesi, 10:40

AK Parti Grup Başkanvekili Aydın;

 “İstikrarlı, Güçlü ve Yeni Türkiye İçin; AK Parti”

 

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın AK Partinin ve kendilerinin tek dertlerinin millete hizmetkar olduğunu belirterek, bizlere bu fırsatı veren yüce Rabbime şükürler olsun dedi.

Şer şebekelerinin her fırsatta türlü türlü oyunlarla AK Parti al aşağı etmeye çalıştıklarını ancak milletin her seçimde bunlara sandıkta çok iyi ders verdiğini ve 7 Haziran seçiminde de büyük bir tokat vuracağını belirten Vekil Aydın; “Milletimiz artık uyandı. Kimin kendisine dost olduğunu, hizmet ettiğini çok iyi biliyor. Bizler bir makam uğruna siyaset yapan kişiler değiliz. Siyasetteki tek amacımız halka hizmet etmektir. Hakkın rızasını alabilirsek, halkın duasını alabilirsek ne mutlu bizlere en büyük sermaye budur. Oysa Milleti devletin hizmetinde görenler, o zihniyet O ulusalcı, tek tipçi zihniyettir. Eğer gayrimüslimlerin, Kürtlerin, Alevilerin sorunları konuşuluyorsa o da o tek parti zihniyetine sahip olanların eseridir. Köylü Milletin efendisidir deniyor, ama o zihniyet o köylüyü adam yerine koymadı. Darbelerle, muhtıralarla bu millete nice acılar çektirdiler. Bu ülkede olağanüstü haller vardı. Faili meçhuller, köy yakmalar, köy boşaltmalar, asit çukurları. Ahmet Kaya Kürtçe kaset çıkaracağım dedi diye linç edilecekti. Şirvan Perver’in kasetini dinledi diye cezaevlerine atılan vatandaşlarımız oldu. Bu ülkenin başörtülü evlatları başörtülü diye bu ülkede okuyamadılar. Rahmetli Özal’ı zehirlediler, Menderes’i astılar,  Erbakan’ı çatlattılar. Millet artık uyandı. Haktan yana, halktan olanları görmeye başladı. O nedenle bu millet Erdoğan ve Davut oğlunu bunlara yedirtmediler ve yetirmeyeceklerdir.” dedi.

 

Istikrarli-Guclu-Ve-Yeni-Turkiye-Icin-Ak-Parti-(1)AK Parti Dönemindeki Demokratikleşme Bir Çok Şeye Son Verdi

AK Parti Döneminde başlatılan Demokratikleşme sayesinde bir çok sorunun bir bir aşıldığının altını çizen AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın; “Bundan 12 yıl önce devletin kanalı Kürtçe yayın yapacak, devlet okullarında Kürtçe ders seçmeli olacak, üniversitelerde Kürt bilimi serbest olacak, Kürtçe sloganlar serbest olacak, Ohal yasası kalkacak, anadil seçmeli ders olacak, cezaevlerinde hükümlü ve tutuklular yakınlarıyla anadilinde konuşacak, Toplumsal ve dini hizmetler dahil sosyal alanda farklı dil ve lehçeler kullanılacak, adları değiştirilen köy ve mezralara eski adları verilecek, Gayrimüslim, Alevi ve diğer farklı etnik gruplara ilişkin iyileştirilmeler yapılacak, Milli güvenlik kurulu sivil bir işleyişe kavuşacak, liselerde milli güvenlik dersi kaldırılacak, kılık kıyafet düzenlemesi yapılacak başörtüsüne özgürlük gelecek, imam Hatip Liselerinde kat sayı adaletsizliği giderilecek, Seçmeli ders olarak Kur’an-ı Kerim ve siyer dersleri verilecek, çözüm süreci başlatılacak, üniversitelerde Kürt Dili Edebiyatı bölümü açılacak. Kürt milliyetçiliği yapan HDP’nin eş başkanlarına soruyorum; Bunu hayal edebilir miydiniz? Ama Allah’a hamd olsun bu saydığımız şeyler AK Parti döneminde Demokratikleşme paketi kapsamında bir bir gerçekleşti. Bu bir lütuf değil çünkü bu bizlerin doğuştan kazandığı bir haktır ve ana sütümüz gibi helaldir. Önemli olan insan olmak, adam olmak. İnancımız gereği hepimiz kardeşiz ve kimsenin kimseden farklı bir üstünlüğü yoktur” dedi.

 

AK Partinin Elinde Sihirli Değnek Yoktu, Tek Yaptığımız Hortumları Kesmek OlduIstikrarli-Guclu-Ve-Yeni-Turkiye-Icin-Ak-Parti-(3)

Cezaevinde annenin, babanın evladıyla Kürtçe konuşması yasaktı.  Köy isimleri değiştirildi. Evlatlarımıza isim koymamıza bile müdahale ettiler. Nice hanım kardeşlerimiz başörtülü olduğu için müdür olamazdı, öğretmen olamazdı, İmam Hatipleri kapatmak için bütün meslek liselerini kat sayı adaletsizliğini ortaya attılar. Bu ülkeye çok acılar yaşattılar, çok ayrıştırdılar, ötekileştirdiler, milletin ak oylarıyla milletvekili seçilen Merve Kavakçı meclis salonuna başörtülü girdi diye linç edilecektir. Yaptıkları zulümle milletin iradesini elinden almaya çalıştılar. Yamalı bohçaya dönmüş bir koalisyon vardı. Milletin parası faizler karşısında eriyordu, gecelik faizler vardı. Türkiye borç batağında, memurunun, işçisinin maaşını ödeyemeyecek duruma gelmiş, IMF Kapısında borç para için takla atan bir ülke varken AK Parti geldikten sonra ne oldu. Sihirli değnek mi vardı elimizde? Hayır tek yaptığımız şey hortumları kesmek oldu. Ve ülke her geçen gün hizmet almaya başladı. Ülkemiz her geçen gün itibarını kazanmaya başladı. Yeni Türkiye için, insan onurunun merkeze alındığı, Milletine hizmetkar olan bir iktidar var. Yeni anayasa bu yönüyle kaçınılmazdır. Eşit vatandaşlık için yeni anayasa, özgürlüklerin kısıtlandığı değil, serbest bırakıldığı bir anayasa. Hizmeti ve insanı merkeze oturtan bir anayasa olmasını istiyoruz.” dedi.

 

AK Parti Sadece Türkiye’nin Değil Bütün Mazlum Coğrafyanın Umudu Olmuştur

Aydın, “Çözüm süreci çok önemli ve biz bu sorunun çözülmesi gerektiğine inandık. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, çözüm süreci için bu sorun yeter ki çözülsün ben baldıran zehrini içmeye hazırım, her türlü bedel ödemeye hazırım dedi. Dersim’le ilgili Sayın Erdoğan hiçte sorumlu olmamasına rağmen çıktı özür diledi. Etnik, dinsel siyaset yapmayacağız. Kim olursa olsun nerede yaşarsa yaşasın, dini, dili, etkin yapısı ne olursa olsun bizim için birinci sınıf vatandaştır. Hepsine hizmet götürmek boynumuzun borcudur dedik. Batıda ne varsa doğuya da aynı hizmeti götürdük. Çıktığımız bu yolda Allah’a sığındık, milletimize güvendik. Milletimizin istikametinden şaşmadan yolumuza devam edeceğiz. Çözüm Sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için, paralelle mücadele için ve yeni anayasa çözümü tek adresi AK partidir. AK parti Suriye, Filistin ve dünyanın dört bir yanında zulme uğrayan Müslümanların umududur. İşte bunları başarabilmemiz için 7 Haziran’da her vatandaşımızın duasına desteğine ihtiyacı var. Milletimiz ne kadar bize güç katarsa bizde bu yolda, milletimizin çizdiği rotada sapmadan yolumuza devam edeceğiz. Rabbim bizleri halkımıza karşı mahcup etmesin.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz