Siyaset

“İsrail vahşeti, tüyler ürpertici”

CHP’li Doğan’dan Mescidi Aksa Tepkisi

“İsrail vahşeti, tüyler ürpertici”

 

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan, İhlas Haber Ajansı (İHA) Adıyaman Bürosunu parti üyeleri ile beraber ziyaret ederek Mescid-i Aksa ile alakalı olarak açıklamalarda bulundu.

İhlas Haber Ajansı’nın kamuoyuna hızlı ve kaliteli haberler sunduğunu belirten CHP Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan burada Mescid-i Aksa’yla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Doğan, “İki gün önce Mescid-i Aksa’da meydana gelen olay, gerçekten İsrail vahşetinin bu kadar ileriye gittiğini görmek gerçekten tüyler ürpertici. Yıllardır Filistin’de yaptığı işkenceler, katliamlar, zulümler, bütün dünyanın gözü önünde yapılmasına rağmen dünya kamuoyu göstermelik bazı tepkiler gösterilse de genel de sessiz kalınıyor. Filistinli kardeşlerimiz sürekli acı çekiyor. Bu yapılan bütün İslam alemine yapılan bir saygısızlık ve büyük bir hakarettir. Mescid-i Aksa’da yapılan saygısızlık sadece kınamak gerçekten yetmeyebilir. Artık birilerinin İsrail’e haddini bildirmesi gerekiyor. Bütün dünya kamuoyunun gereken dersi gereken cevabı vermesi gerekiyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak İsrail’in yaptığı saygısızlığı, yaptığı hakareti dinimize ve Mescidi Aksa gibi mübarek bir mekana yapılan hakareti şiddetle kınıyoruz ve dünya kamuoyunun da gereken dersi, gereken cevabı İsrail’e vermesini bekliyoruz” dedi.

İHA ziyaretine Av. Bilal Doğan’ın yanı sıra, CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş ile parti üyeleri katıldı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu