Siyaset

“İkinci Tekel Dramı Yaşanmasın”

Doğan’dan özelleştirme ve bozuk yol tepkisi

“İkinci Tekel Dramı Yaşanmasın”

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Bilal Doğan, kamuda özelleştirmeler hakkında açıklamalarda bulunarak, özelleştirmelere karşı olduklarını söyledi.  Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan, 5 köy yoluna ulaşım sağlayan yolun bozuk olması nedeniyle de açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Bilal Doğan, “Biliyorsunuz ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. İnşallah Allahın izniyle bu günleri atlatacağız. Ülke gündemi özellikle İŞID vahşetinin Kobani de yoğunlaşan insanlık dramı ile birleştiği günlerde bütün ülkede kendisine insan olarak niteleyen duygusal anlamda duyarlılık anlamında Kobani için dua eden Türkiye kamuoyu, maalesef iktidar aynı duyarlılıkta olmayacak ki, hazır ülke gündemi dağılmışken yeni özelleştirme programı açıklandı. Son 12 yılda sata sata bitiremedikleri cumhuriyet değerlerini kalan son parçalarını da satmaya karar vermişler. Sayın Mehmet Şimşek açıklamalar yapmıştı geçen günlerde. Devletin elinde kalan son bazı kurumları da satacaklarını ilan etti. Mustafa Kemal Atatürk, o dönemde o zor koşullarda kurduğu fabrikalarla o kurduğu işletmelerle ülkenin kalkınmasına büyük katkı sunmuştu. AKP iktidarı son 12 yılda kendi yandaşlarına peşkeş çekercesine Lübnanlı iş adamlarına, İranlı iş adamlarına satmaya çalıştı. Özelleştirmeye karşıyız, Türkiye Petrollerine karşıyız, ikinci bir tekel dramının yaşanmasını istemiyoruz” dedi.

CHP’liler’den Bozuk Yol Tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan, 5 köy yoluna ulaşım sağlayan yolun bozuk olması nedeniyle açıklamalarda bulundu.

CHP Adıyaman İl Başkanı Av. Bilal Doğan, CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş ve parti üyeleri ile Yarmakaya, Kızılcahöyük, Örümce, Paşa Mezra ve Karakoç Köylerinin ulaşımını sağlayan yolu yerinde inceleyerek tepki gösterdi. Doğan; “Şuanda 5’tane köyümüzün ulaşımı bu yoldan sağlanmakta. Yıllardır bakımsız kalmış köstebek yuvasına dönmüş ve kocaman çukurlarla oluşan bir yol. Bu yolumuz, Yarmakaya, Kızılcahöyük, Örümce, Paşa Mezra ve Karakoç Köylerinin ulaşımını sağlıyor. Ayrıca bu yol üzerinde çok ciddi anlamda işletmeler ve fabrikalar bulunmakta. Çok işlek bir yol, pek çok insanımızın Adıyaman’a ulaşımını sağlayan bir yol olmasına rağmen ama maalesef çukurlardan geçilmiyor. Bu yolun derhal yapılmasını talep ediyoruz. Köylerimizin en güzel hizmete layık olduklarını söylüyoruz ve yetkililerin de bu konuda çözüm üretmelerini istiyoruz” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu