Siyaset

“İki ciddi seçimden başarılı çıktık”

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

“İki ciddi seçimden başarılı çıktık”

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı İl Danışma Meclisi Eylül Ayı toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Adıyaman Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen AK Parti İl Danışma Meclisi Eylül Ayı Toplantısı’na, AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Av. Halil Fırat, AK Parti Adıyaman Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş, AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Dimez, ilçe parti teşkilatı ile çok sayıda partili katıldı.

Yapılan toplantı öncesi bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Adıyaman İl Başkanı Fırat, AK Parti’nin genel olarak iki ciddi seçim gerçekleştirdiğini, bu ciddi seçimin birinin Cumhurbaşkanlık seçimi olduğunu ve partinin bu konuda kararlı olması dolayıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığına taşıdığını belirtirken, başbakanlık seçiminde ise partililerin dimdik ayakta durması ile Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlığa seçildiğine vurgu yaptı.

Fırat daha sonra, AK Parti’de Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlık döneminden sonra parti içerisinde kim başbakanlığa aday olursa ya da gösterilmesi durumunda partililerin verilen kararların arkasında durduğunu, başbakanlık sürecinde parti üyelerinin birbirine kenetlendiğini, her türlü destekte bulunduklarını belirtti.

Fırat, yapılan kongrelerde çok olumlu ve ılımlı atmosferin yaşandığını, diğer parti kongrelerinde sıkıntıların, çatışmaların, bölünmelerin olduğunu ama AK Partililerin dimdik ayakta durduğunu ve AK Parti’nin büyük bir parti olduğunu söyledi. Yapılan konuşmaların ardından toplantı basın mensuplarına kapalı olarak gerçekleşti.

 

Fırat Mercan Televizyonuna Konuk Oldu

AK Parti İl Başkan Av. Halil İbrahim Fırat, İl Danışma Meclisi sonrası Mercan Televizyonuna konuk oldu.

Mustafa İlik’in sunduğu Ana Habere konuk olan İl başkanı Fırat, AK Parti olarak sürekli istişarelere önem veren bir parti olduklarını söyledi.

Her ay düzenli olarak il danışma toplantılarını düzenlediklerini ifade eden Fırat şunları söyledi: “İlçelerimizde de ilçe danışma meclislerimizi oluşturuyoruz. Buralarda Adıyaman’ın sorunları nedir, teşkilatlarımızın sorunları nedir, yapabileceğimiz çalışmalar nelerdir, Adıyaman için neler yapabiliriz düşüncesi ile tüm teşkilatımız ile birlikte, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyelerimiz ile bu toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz. AK Parti kurulduğu günden beridir bunu gerçekleştiriyoruz. 2001 yılında AK Parti kurulduğunda şimdiki cumhurbaşkanımız o zaman ki genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ demişti, şimdiye baktığımızda çok şükür öyle oldu.” dedi.

İstanbul Feshane’de gerçekleştirilen Adıyaman Tanıtım Günlerine de değinen Fırat tanıtım günlerinin amacına ulaştığını belirterek “Adıyaman Tanıtım Günleri’ müthiş geçti” dedi.

Fırat: “Tanıtım günlerinin ilk gününe bakanlarımızdan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da katıldı. Hatta Gümrük ve Ticaret Bakanımız Nurettin Canikli her standı da dolaştı, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Sayın bakanlarımıza Adıyaman Tanıtım Günleri’ne katılmaları sebebiyle çok teşekkür ediyorum. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen başta sayın valimiz, belediye başkanımız olmak üzere diğer tüm ekibe, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız yoğunluklarından dolayı katılamadılar, mesaj ile kutlamalarını bildirdiler. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun açılışta yapmış olduğu açıklamada barajlar ile ilgili vermiş olduğu söz vardı. AK Parti iktidara gelmeden önce, belki de 30-40 sene önce Koçali barajı sürekli yapılacak yapılacak diye dillerdeydi. Bizden önceki hükümetlerin Koçali barajı ile ilgili isimden başka yaptıkları hiçbir şey yok. Dosyanın için boş.2007 yılından sonra o dönemki milletvekillerimizin yoğun çabasından sonra planlaması yapıldı. Hatta 6 defa planlama yapılmasına rağmen yeterli firmanın katılmaması sebebiyle Koçali barajının planlama ihale gerçekleştirilemedi. Son olarak sayın bakanımız bunu dillendirdi. Biz ihale ile şirket bulamayacağız biz öz kaynağımızdan bunun ihalesini yapacağız dedi. Koçali Barajı 3 şekilde kullanılacak. Sulama, HES ve içme suyu olarak kullanılacak. 3 ayaklı bir proje. Projesi geçen sene bitti. Ön yeterlilik ihalesi gerçekleştirildi. Geçtiğimiz günlerde de ihalesi yapıldı. Allah’ın izniyle en yakın zamanda sayın bakanımızın da katılımıyla temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Gömükan barajımız içinde yatırım programına alınması için sayın milletvekillerimiz Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz Bey ile birkaç kez görüşmelerini olduğunu biliyorum. İnşallah bu barajımızın da yatırım programına alındıktan sonra inşaat ihalesini de en yakın zamanda gerçekleştireceğiz. Bunlar Adıyaman’a bir sözdür. İnşallah bu sulama projeleriyle Adıyaman’ın verimli toprakları da su ile buluşmuş olur.”

Toplulaştırmanın en kısa zamanda Adıyaman’da başlayacağı müjdesini veren Fırat: “Adıyaman’da arazilerin toplulaştırılması ile ilgili bir çalışma yapıldı. Daha öncesinde bununla ilgili ihale çalışmaları da yapıldı. 2014 yılında yani bu yıl geçtiğimiz günlerde bakanlıklarımız ile yapılan açıklamada Adıyaman’da da başlanılacağı belirtildi. Bunun müjdesini aldık inşallah en kısa zamanda toplulaştırma Adıyaman’daki arazileri de kapsayacak.”

Belediyeden çıkarılan 95 işçinin yeni sözleşmeyle tekrardan işe alınacağını belirten Fırat: “Belediyeden çıkarılan 95 işçilerin durumunda arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda o arkadaşlarımızın sözleşmelerinin dolduğun ve yeni bir sözleşme yapılmadığı için yeni ihalenin Eylül ve Ekim ayları içinde gerçekleşeceğini, bu ihalenin yapılması ile birlikte bu arkadaşlarımızı geri alacağız şeklinde belediye başkanımızdan bilgi aldık. AK Parti iktidarları dönemlerinde Adıyaman alacağı payı aldı inşallah bundan sonraki dönemlerde de 2015’ten sonra da bu payları daha fazlasıyla alacağına inanıyorum. Adıyamanlı hemşerilerimize ne kadar hizmet edersek azdır. Onlar her şeyin en iyisine layıktır.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu