Siyaset

“İftirayla siyasete ayar vermeye çalışıyorlar”

AK Parti Milletvekili Fırat, küfür iddialarını değerlendirdi;

“İftirayla siyasete ayar vermeye çalışıyorlar”

 

CHP eski İl Başkanı Bilal Doğan’ın gündeme getirdiği AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Salih Fırat’ın, Adıyamanlılara küfrettiği iddialarına cevap veren AK Parti Milletvekili Dr. Salih Fırat, sert tepki göstererek, iftirayla, yalanla siyasete ayar vermeye çalışıldığını söyledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Salih Fırat, “Genel seçimlere yaklaşmakta olduğumuz bugünlerde iftiralarla, dedikodularla, karalamalarla siyaset kurumu yine kirletilmeye çalışılmaktadır. Ülkemizde seçimler yaklaştıkça siyasete kasetlerle, montajlarla, kumpaslarla ayar verilmeye çalışıldığını üzülerek görmekteyiz. Adeta bir gelenek haline gelmiş iftira kampanyalarıyla, çamur at izi kalsın mantığıyla birilerinin aklı sıra bu mesnetsiz iftiralarla siyaseti dizayn etme hayali kurduğu apaçık ortadadır.  Bu iftiracıların, bu çetelerin gerek yerel siyasette gerek ülke siyasetinde sandıktan umduklarını bulamayınca kumpasları, iftiraları kendilerine adeta meslek edindikleri hepimizin malumudur.” dedi.

Fırat, “Aziz Milletimizin gündemini meşgul eden, kirleten bu şer odaklarına buradan şu çağrıda bulunmak istiyorum: Halkımızın bu oyunlara ve kumpaslara karnı toktur. Milli iradeye saygı göstermeyen bu tür odakların da farkındadır. Bu oyunların farkında olan halkımızın geride bıraktığımız 30 Mart Yerel Seçimlerinde ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçiminde gerekli dersi verdiğine hepimiz şahitlik ettik. 2015 Haziran Genel Seçimlerine projelerle, halka hizmet etme düşüncesiyle değil de, kirli oyunlarla ayar vermeye çalışanların umduklarını bulamayacakları noktasında halkımız müsterih olsun. Halkımızın içinden gelen, Adıyaman halkının sahip olduğu değerlerle büyüyen ve bu değerlerle yaşayan, bu kültürle yetişmiş, bu kültürü özümsemiş, Adıyaman’ımızın, memleketimizin hassasiyetlerini kendisine şiar edinmiş biri olarak böyle ifadeler sarf etmem olanaksızdır.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu